LM.plSportEkstraliga. Medyk Konin znów liderem, trzy karne w Radomiu

Ekstraliga. Medyk Konin znów liderem, trzy karne w Radomiu

Ponad miesiąc musiały czekać piłkarki Medyk Konin by znów zasiąść w fotelu lidera Ekstraligi. W niedzielę mistrzynie Polski pokonały 5:0 Sportową Czwórkę Radom.

Koninianki oglądały plecy Górnika Łęczna od początku września, choć jako jedyny zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej miały na koncie komplet punktów. Wszystko to przez odwołany mecz z UKS SMS Łódź i jedno spotkanie mniej rozegrane przez zespół z Konina.

W niedzielę medyczki mierzyły się na wyjeździe z beniaminkiem Ekstraligi - Sportową Czwórką Radom. Pierwsza bramka padła już w dziewiątej minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierowała Paulina Dudek. Drugi gol również padł po stałym fragmencie gry. Tym razem rzut karny wywalczyła Anna Gawrońska, a jedenastkę na gola zamieniła Patrycja Balcerzak.

Medyczki strzelanie kontynuowały w drugiej odsłonie starcia. W 51. minucie podanie po ziemi, przy dalszym słupku uderzyła Anastazja Karlanowa i było 0:3. Chwilę później drugi rzut karny w spotkaniu wywalczyła Anna Gawrońska. Do piłki ponownie podeszła Patrycja Balcerzak i po raz czwarty w spotkaniu pokonała bramkarkę Sportowej Czwórki Radom.

Zaledwie dziesięć minut później Medyk Konin... znów otrzymał rzut karny. Po raz trzeci już na linii jedenastego metra stanęła Patrycja Balcerzak i znów piłkarka Medyka pokonała bramkarkę Sportowej Czwórki, kompletując tym samym w spotkaniu hat-tricka.

Mecz zakończył się zwycięstwem koninianek 5:0. Jednocześnie w sobotę swoje spotkanie przegrał Górnik Łęczna. Dzięki temu medyczki awansowały w tabeli na pierwsze miejsce, mając dwa punkty przewagi nad łęczniankami i jeden mecz rozegrany mniej. Kolejne spotkanie przed drużyną Romana Jaszczaka za dwa tygodnie. W meczu na szczycie mistrz Polski podejmować będzie Górnika Łęczna.

Sportowa Czwórka Radom - Medyk Konin 0:5 (9' Paulina Dudek, 51' Anastazja Karlanowa, 32', 53', 63' Patrycja Balcerzak)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Sandra Sałata, Anastazja Szuppo, Natalia Chudzik, Patrycja Balcerzak (82' Klaudia Łasicka), Paulina Dudek, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Liliana Kostowa.