LM.plSportW Słupcy pokonali outsidera i awansowali o dwa miejsca

W Słupcy pokonali outsidera i awansowali o dwa miejsca

Jedną bramką SKP Słupca pokonał na własnym terenie PKS Racot. Była to pierwsza wygrana zespołu Wojciecha Henke od niemal miesiąca.

W sobotę słupczanie podejmowali ostatni zespół IV ligi - PKS Racot. Wydawało się, że trzy punkty w tym spotkaniu będą dla SKP tylko formalnością, ale w rzeczywistości goście wcale nie oddali sobotniego starcia bez walki.

Gospodarze od początku meczu mieli przewagę, ale brakowało skuteczności. Pierwsza bramka padła dopiero w 40. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się Marcel Koziorowski. Zaledwie dwie minuty później na 2:0 trafił Jakub Woźniak.

SKP Słupca do końca musiał jednak drżeć o wynik. W drugiej połowie kontaktową bramkę zanotował Maciej Czarnecki. Ostatecznie jednak gospodarze utrzymali korzystny rezultat do końca i zanotowali komplet punktów.
Dzięki wygranej słupczanie awansowali w tabeli na dziewiąte miejsce z dorobkiem szesnastu punktów i jednym meczem mniej rozegranym od reszty drużyn. Kolejne spotkanie już w przyszły weekend. SKP zagra na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.

SKP Słupca - PKS Racot 2:1 (40' Marcel Koziorowski, 42' Jakub Woźniak - 70' Maciej Czarnecki)

SKP Słupca: Szymon Szymański - Marcel Koziorowski, Jacek Mikołajczyk, Michał Lorencki, Piotr Witowski, Konrad Kobylarek, Jakub Woźniak, Piotr Głowala, Dariusz Gromanowski, Kamil Sikorski (87' Sebastian Raczkowski), Marcin Balalja (60' Jakub Kwaśny).

PKS Racot: Adrian Konradowski - Tymoteusz Mikołajczak (72' Bartosz Chlebowski), Kornel Paterek, Patryk Łakomy, Kacper Zmyślony, Tomasz Bajsztok, Maciej Czarnecki, Tomasz Kaczmarek, Piotr Pierzchlewicz, Maciej Szczerbal, Hubert Sznabel.