Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24115) SPORT FORUM FIRMY (5098) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (13)Turek. Na Dzień Dziecka będzie wodny plac zabaw dl ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaSportNie ma nadziei dla Górnika? Najnowsza historia bez ...

Nie ma nadziei dla Górnika? Najnowsza historia bezlitosna

Dodano: 17.10.2017 16:23

Po dziesięciu rozegranych meczach Górnik Konin ma na koncie trzy oczka i ani jednego zwycięstwa. Najnowsza historia III ligi jest bezlitosna: nikt z takimi wynikami nie utrzymał się w rozgrywkach.

Słaby początek sezonu w wykonaniu Górnika przedłużył się do połowy rundy jesiennej. Biało-niebiescy wciąż nie mają na koncie ani jednej wygranej, na dodatek przestali nawet remisować - ostatni punkt Górnik wywalczył na początku września w meczu z Sokołem Kleczew. Ostatni raz tak złą serię koninianie zanotowali w sezonie 2012/2013, gdy również na przełomie września i października zaliczyli dziesięć meczów bez zwycięstwa. W tamtym sezonie Górnik zajął ostatecznie czternaste miejsce w tabeli i spadł na trzy sezony do IV ligi.

To tylko jedna z przesłanek, by już w październiku stracić nadzieję na utrzymanie biało-niebieskich w lidze. Pozytywnych przykładów próżno szukać zarówno w najnowszej (dziesięcioletniej) historii III ligi grupy II, jak i Górnika Konin.

Biało-niebiescy w ostatniej dekadzie jeszcze ani razu nie mieli tak mało punktów na koncie. W przywoływanym już sezonie 2012/2013 Górnik po dziesięciu meczach miał pięć punktów i jedno zwycięstwo w dorobku. Niewiele lepszy był zeszły sezon. Koninianie po dziesięciu kolejkach zajmowali czternaste miejsce z ośmioma punktami na koncie, ale ostatecznie w lidze się utrzymali.

W III lidze grupie II (lub grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej) w ostatnich dziesięciu latach były cztery zespoły, które miały mniej punktów na tym etapie rozgrywek, niż Górnik. W sezonie 2015/2016 Kujawianka Izbica Kujawska nie zdobyła do tego czasu ani jednego oczka. Dwa lata wcześniej Włocławia Włocławek uzbierała tylko jeden punkt. Po dwa oczka na koncie miały zespoły Cuiavii Inowrocław (2013/2014) i LKS Czarnylas (2008/2009). Wszystkie drużyny po sezonie żegnały się z III ligą.

następna
strona 1/2


  • Nie ma nadziei dla Górnika? Najnowsza historia bezlitosna

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   historia,   seria bez zwycięstwa

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

...a mi po prostu bez żadnego hejtu szkoda całego piłkarskiego regionu. Chciałbym dożyć chwili, kiedy klub z Naszego regionu zagra znów w pierwszej lidze. Jak kiedyś Tur czy Aluminium. Cholernie daleka droga do tego. Szkoda. Pozdrawiam normalnych kibiców regionalnej piłki.
Dodano: 17.10.2017 17:54    Przez: ~Vert
Przrciez tu jest maksymalmie 4- 5 zawodnikow ktorzy maja papiery na gre w 3 lidze a reszta to ludzie bez charyzmy i serducha nie wspomne o umiejetnosciach !
Dodano: 17.10.2017 21:11    Przez: ~aas
Szanowni Państwo... Górnik się skończył jak władze w nim przejęli kibice. Piłkarze do grania, kibice na trybuny a działacze do rządzenia. TO JEST CAŁA PRAWDA O TYM KLUBIE.
Dodano: 18.10.2017 11:32    Przez: ~Były piłkarz
Ale na co płacić, lepiej pieniądze dać na dom dziecka to dzieciaki coś z tego będą miały, a tak trzeba będzie robić nowe koszulki ,,Kompromitacja Konina"
Dodano: 17.10.2017 17:01    Przez: ~Duma Konina
Ja też w nich wierzę. Zawsze w sobotę w klubie w nich wierzę że jakiś nowy układ taneczny zaprezentują....
Dodano: 17.10.2017 19:41    Przez: ~Youcandance

KOMENTARZE

Panowie! nic na siłę! Pogódźcie się z aktualnym stanem sportowym tego klubu! Nie stać nas na rozgrywki ligowe na tym poziomie. Wątpię czy klasę niżej bili byśmy się o awans? Środek tabeli! czysty REALIZM!
Dodano: 17.10.2017 16:43    Przez: ~kibiC
Nie można składać rękawic w 1/3 walki. Jeszcze wiele kolejek i wiele okazji na punkty, choćby z tą niby wielką elana która ledwo bo ledwo punkty zdobywa.
Dodano: 17.10.2017 18:29    Przez: ~Kks
Szkolenie w klubie leży????
Dodano: 17.10.2017 23:42    Przez: ~zawodnik
Totalny brak zainteresowania ze strony włodarzy miejskich brak prywatnuchwały spasorów znieczulica
Dodano: 17.10.2017 16:46    Przez: ~Adusek
Ale na co płacić, lepiej pieniądze dać na dom dziecka to dzieciaki coś z tego będą miały, a tak trzeba będzie robić nowe koszulki ,,Kompromitacja Konina"
Dodano: 17.10.2017 17:01    Przez: ~Duma Konina
Znów za 4 lata Górnik będzie mistrzem...
Dodano: 17.10.2017 17:20    Przez: ~Kary
W sobotę tylko zwyciestwo
Dodano: 17.10.2017 17:22    Przez: ~Kibic
a kto to jest gornik?
Dodano: 17.10.2017 17:45    Przez: ~aluminium
...a mi po prostu bez żadnego hejtu szkoda całego piłkarskiego regionu. Chciałbym dożyć chwili, kiedy klub z Naszego regionu zagra znów w pierwszej lidze. Jak kiedyś Tur czy Aluminium. Cholernie daleka droga do tego. Szkoda. Pozdrawiam normalnych kibiców regionalnej piłki.
Dodano: 17.10.2017 17:54    Przez: ~Vert
Konin nigdy ne gral w 1lidze ! Tylko w 2 wtedy nie bylo ekstraklasy,ogolnie wstyd Konin i pilka nozna to najwiekszy sport w tym 74.000 Koninie najwieksza frekwencja ok 300 ludzi srednio w sezonie na mecz i 4 liga kon by sie usmial ! Zobaczcie Gniezno w 2 lidze zuzlowej frekwencja blisko 5.000 na mecz ! Na finale 2 ligi devacto 3 zasiadlo w Gnieznie 10.000 ! Start awansowal na zaplecze ekstraklasy,miasto 70.000 ponadto Mieszko to juz 3 liga 12 meczy,12 wygranych,1 liga futsalu,2 liga kosza i inne,gdzie my sa ! Cieszymy sie jak 2 razy w sezonie przyjdzie 1.000 jest fatalnie ,
Dodano: 17.10.2017 18:40    Przez: ~Z regionu
Ty z regionu ... przecież Vert napisał 1 liga A nie ekstraklasa. Czytaj ze zrozumieniem...
Dodano: 17.10.2017 19:38    Przez: ~United
No wlasnie czytaj ze zrozumieniem ! Przeciez konin nigdy nie gral w 1lidze !,a vert napisal zagra znow w 1 lidze !
Dodano: 17.10.2017 20:08    Przez: ~Do united
Gdy Konin gral w 2 lidze najwyzsza to byla 1 liga,ekstraklasy wtedy nie bylo wiec nigdy nie grali w 1 lidze ! Tak ciezko to zrozumiec ! To jak 2x2 proste czy za trudne ?
Dodano: 17.10.2017 20:21    Przez: ~Student
Skoro chce by zagrali teraz to tylko 1LIGA jest odpowiednikiem 2 LIGI kiedyś. Więc nie wiem w czym problem.
Dodano: 17.10.2017 22:38    Przez: ~United
drugiej czy pierwszej Ligi nie będzie! Wtedy było to Aluminium!!! Tego klubu juz nie będzie
Dodano: 18.10.2017 18:36    Przez: ~ALUMINIUM TO NIE gÓRNIK
Zaorać ten klub i po kłopocie !!! Kasę przeznaczyć na ręczną - Marek zrobi z nimi coś dobrego !
Dodano: 17.10.2017 17:54    Przez: ~ręcznafan
Zaorac ręczną !!!!
Dodano: 18.10.2017 07:39    Przez: ~do ręcznafan
Ja w nich wierzę, nie raz pokazywali niedowiarkom na co ich stać. Najważniejsze to zapunktować jeszcze kilka razy w tej rundzie. Zostało 7 kolejek, punktów musi być więcej niż jest obecnie!
Dodano: 17.10.2017 18:24    Przez: ~Ja wierzę
Zawsze lepiej im się grało z tymi lepszymi więc teraz w sobote i środę mają okazję pokazać na co ich stać. Z Elana nawet 3 punkty są w zasięg. Przodkowo ich ograło, Gryfino prsegralo tylko jedna bramka i to w końcówce.
Dodano: 17.10.2017 18:27    Przez: ~Rasta
Ja też w nich wierzę. Zawsze w sobotę w klubie w nich wierzę że jakiś nowy układ taneczny zaprezentują....
Dodano: 17.10.2017 19:41    Przez: ~Youcandance
Elana przyjedzie pospinana aby wygrać i trzymać się blisko Bałtyku i Świtu. Górnik nie będzie grał pod taką presja, każdy ich skazuje na pożarcie i w tym upatrywałbym właśnie szansy. Trzymam kciuki!
Dodano: 17.10.2017 18:37    Przez: ~Robert Ad
Elana wie,ze musi wygrac ! Przegrac to dla nich wstyd ! tym bardziej,ze Konin jeszcze nie wygral
Dodano: 17.10.2017 18:44    Przez: ~Gena
Elana????? widziałeś co robili z Sokołem w Kleczewie? Żal mi Cię ,ale trójka w plecy to minimum.
Dodano: 19.10.2017 07:38    Przez: ~niuniek
1 z 4
1234>>