Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportPuchar Polski Seniorów. Brązowy Godlewski, srebrna Matuszak

Puchar Polski Seniorów. Brązowy Godlewski, srebrna Matuszak

Dwa medale przywieźli reprezentanci KKSz Konin z I Pucharu Polski Seniorów, który rozgrywany był w Łodzi. Srebro wywalczyła Sylwia Matuszak, a brąz - Mateusz Godlewski.

Matuszak w fazie pucharowej turnieju kobiet stoczyła cztery pojedynki. Najpierw wyeliminowała swoją byłą klubową koleżankę, a obecnie reprezentantkę O.Ś. AZS Poznań Michalinę Kostrzewę 15:13. Później koninianka pokonała 15:11 Matyldę Ostojską z AZS AWF Warszawa, a w półfinale wygrała 15:8 z Zuzanną Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego. W walce o złoto lepsza od Matuszak okazała się jednak Martyna Komisarczyk. Zawodniczka AZS AWF Warszawa zwyciężyła 15:12. Koninianka ostatecznie sięgnęła po srebrny medal zawodów.

W czołowej ósemce Pucharu Polski znalazła się jeszcze Alicja Papuzińska. Koninianka w pierwszej pucharowej walce pokonała Roksanę Bartosz z Dragona Łódź 15:12, a następnie wygrała z Katerin Parades z Wenezueli 15:13. W ćwierćfinale Alicja Papuzińska uległa jednak Martynie Komisarczyk 6:15, zajmując ostatecznie ósme miejsce w zawodach.

Jeden medal z Łodzi przywieźli również konińscy szabliści. Do półfinału dotarł Mateusz Godlewski, pokonując kolejno Kacpra Pogorzelskiego (UKS 13 Białystok) 15:3, Krystiana Borkiewicza (KKSz Konin) 15:9 i Mateusza Kneza (O.Ś. AZS Poznań) 15:14. W półfinale koninianin uległ późniejszemu zwycięzcy zawodów Krzysztofowi Kaczkowskiemu 14:15, zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Kolejne zawody z udziałem konińskich zawodników odbędą się w najbliższy weekend w Sosnowcu. Powołanie na Puchar Świata Juniorów otrzymali: Maurycy Dziublewski, Krystian Borkiewicz, Hubert Glasner, Michał Zandecki, Małgorzata Zawodniak, Natalia Nowinowska, Weronika Waleriańczyk, Alicja Papuzińska i Natalia Wysocka.

Szabla kobiet:
1. Martyna Komisarczyk (AZS AWF Warszawa)
2. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
3. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
3. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
5. Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
6. Maria Careno (Wenezuela)
7. Marta Mazurek (AZS AWF Warszawa)
8. Alicja Papuzińska (KKSz Konin).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
11. Natalia Nowinowska, 16. Małgorzata Zawodniak, 23. Weronika Waleriańczyk, 28. Natalia Wysocka.