Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24102) SPORT FORUM FIRMY (5098) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO

3 / 1oC
3 / 0oC
5 / 7oC

II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (13)Turek. Na Dzień Dziecka będzie wodny plac zabaw dl ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaSportReprezentacja Polski. Dwa gole Balcerzak w meczu z ...

Reprezentacja Polski. Dwa gole Balcerzak w meczu z Estonią

Dodano: 19.10.2017 13:16

Sześć bramek strzeliła reprezentacja Polski w towarzyskim starciu z Estonią. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywała się Patrycja Balcerzak.

Pierwsze towarzyskie starcie polskiej reprezentacji wypadło bardzo dobrze, również dla samych zawodniczek Medyka Konin. W wyjściowej jedenastce biało-czerwonych zameldowały się cztery piłkarki mistrza Polski: Paulina Dudek, Natalia Chudzik, Patrycja Balcerzak i Nikol Kaletka. Dwie z nich miały udział przy bramkach polskiej reprezentacji.

Pierwszy gol padł już w dziewiątej minucie. Po wrzutce Dagmary Grad piłkę świetnie uderzyła Natalia Chudzik. Bramkarka Estonek zdołała jej strzał jeszcze sparować, ale dobitka Roksany Ratajczyk wpadła już do siatki i Polki prowadziły 1:0.

W 22. minucie Chudzik miała szansę na drugą asystę, tym razem jednak na spalonym była Julia Matuschewski. Sześć minut później biało-czerwonym udało się jednak podwyższyć Klaudii Lefeld - zawodniczka AZS PSW Biała Podlaska przelobowała bramkarkę z Esonii.

Przed końcem pierwszej połowy Julii Matuschewski udało się jeszcze wywalczyć rzut karny. Piłkarka reprezentacji Polski uderzała piłkę na bramkę, ale jej strzał został zablokowany ręką przez jedną z rywalek. Do jedenastki podeszła sama Matuschewski i choć bramkarka Estonii była bliska obrony strzału to jednak piłka ostatecznie wpadła do siatki.

Po zmianie stron show dała Patrycja Balcerzak. Zawodniczka Medyka Konin dwukrotnie trafiała do siatki Estonii. Najpierw bezpośrednio z rzutu wolnego - Getter Laar nawet nie drgnęła po jej uderzeniu. Później jeszcze koninianka chciała dośrodkować piłkę z prawego skrzydła, przez przypadek wyszedł jej jednak ,,centrostrzał", piłka wpadła za kołnierz Laar i było 5:0.

Wynik w 84. minucie ustaliła Ewelina Kamczyk. Piłkarka Górnika Łęczna trafiła bezpośrednio z rzutu wolnego, podwyższając prowadzenie Polek na 6:0.

Było to pierwsze z dwóch spotkań towarzyskich reprezentacji Polski. W najbliższy poniedziałek biało-czerwone zmierzą się jeszcze z Grecją.

Polska - Estonia 6:0 (9' Roksana Ratajczyk, 28' Klaudia Lefeld, 45' Julia Matuschewski, 50', 78' Patrycja Balcerzak, 84' Ewelina Kamczyk)

Polska: Anna Szymańska - Dagmara Grad (46' Ewelina Kamczyk), Oliwia Woś, Paulina Dudek (46' Agata Guściora), Joanna Operskalska, Klaudia Lefeld, Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka (46' Dominika Grabowska), Natalia Chudzik (46' Martyna Wiankowska), Roksana Ratajczyk (60' Agnieszka Winczo), Julia Matuschewski (71' Ewa Pajor).

Estonia: Getter Laar - Berle Brant (46' Liis Pello), Ketlin Saar (75' Silja Goroško), Inna Zlidnis, Pille Raadik, Kelly Rosen, Kristina Bannikova, Liivi Sõrmus (64' Eneli Kutter), Katrin Loo (85' Liisi Vink-Lainas), Ulrika Tülp (63' Signy Aarna), Lisette Tammik (64' Vlada Kubassova).