Dzisiaj jest wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23909) SPORT FORUM FIRMY (5125) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -3oC
Pojutrzepogoda
-2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Policja: Odnotowaliśmy próby oszustw osób starszych. Prosimy o zachowanie ostrożności
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaSportBezpieczeństwo na drogach – zasady, które Twoje dz ...

Bezpieczeństwo na drogach – zasady, które Twoje dziecko powinno znać

Materiał promocyjny

Dodano: 19.10.2017 14:02

Dbanie o bezpieczeństwo Twoich dzieci przez cały czas może być trudne, ponieważ nie możesz być z nimi w każdym momencie. Rodzice zapewniają bezpieczeństwo swojego dziecka w domu, a nauczyciele lub opiekunowie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dziecka w szkole. A co z bezpieczeństwem na drodze? Niezależnie od tego, czy dzieci chodzą do szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, powinny być uczulone na zasady zachowania bezpieczeństwa na drogach.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoich dzieci, nie ma miejsca na kompromisy. Naucz się wszystkiego o bezpieczeństwie ruchu drogowego, i przekaż tę wiedzę dzieciom, gdy tylko będą na tyle dojrzałe, aby samodzielnie wyjść z domu. Upewnij się, że rozumieją, co mówisz, ćwicząc je z nimi. Oto kilka podstawowych lekcji, od których możesz rozpocząć edukację maluchów.

1. Sygnały świetlne
Pomóż swoim dzieciom nauczyć się rozpoznawać znaczenie sygnałów świetlnych, tak, aby dobrze rozumiały, co oznacza każdy z kolorów. Z czasem możesz zacząć uczyć dzieci pozostałych podstawowych znaków drogowych.

2. Zatrzymaj się, spójrz, przechodź
Twoje dzieci mogą chodzić do szkoły pieszo lub korzystać z autobusu szkolnego. Być może na swojej drodze mijają skrzyżowania. Naucz swoje dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Jeśli Twoje dziecko ma mniej, niż 6 lat, powinieneś mu towarzyszyć w przechodzeniu przez ulicę, trzymając je za rękę.

3. Nie biegaj po drodze
Dzieci to niecierpliwe istoty, często zamiast iść, przebiegają na drugą stronę ulicy. Mogą również biegać wzdłuż ulic w trakcie zabawy. Wytłumacz swoim dzieciom, na czym polega niebezpieczeństwo związane z takim zachowaniem.

7 zasad bezpieczeństwa podczas podróży

Oprócz edukacji o zasadach bezpieczeństwa drogowego dla dzieci, rodzice powinni także pamiętać o następujących wskazówkach, aby zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo w drodze.

  • Upewnij się, że dziecko zawsze ma zapięty pas bezpieczeństwa lub jest zabezpieczone w foteliku samochodowym.
  • Użyj funkcji blokady dla dzieci, aby uniemożliwić dziecku automatyczne otwieranie drzwi samochodu.
  • Wystrzegaj się niecierpliwości podczas jazdy – daj przykład dzieciom, jak być spokojnym i nie spieszyć się w drodze.
  • Bądź punktualny i zdyscyplinowany, aby uniknąć zbyt dużej prędkości i chaotycznej jazdy.
  • Podczas jazdy nie używaj telefonów komórkowych ani innych gadżetów.
  • Nigdy nie zostawiaj swoich dzieci w samochodzie.

Latem 2017 roku Skoda Autodrom Poznań zorganizował instruktaż dla kobiet, dotyczący tematyki z obszaru bezpieczeństwa drogowego. Tego typu szkolenia to wspaniała okazja, aby odświeżyć swoją wiedzę na temat zasad panujących na drodze, jak również aby przećwiczyć swoje umiejętności na warsztatach pierwszej pomocy, a później wszystkie te informacje przekazać swoim pociechom. Na panie czekały konkursy, w których można było wygrać między innymi Skodę Octavię z pełnym bakiem na weekend.

Jeśli jednak marzysz o komfortowych i ekonomicznych podróżach Skodą nie tylko w weekendy – odwiedź autoryzowany salon Skody w Poznaniu. Znajdziesz tam szeroki wybór samochodów nowych i używanych, oraz regularne promocje i oferty specjalne. Zresztą, tak jak co miesiąc – jakość Premium i najlepsze ceny znajdziesz właśnie w salonie Skody. Odwiedź stronę www.skoda.centrumpoznan.pl i zapoznaj się z aktualnym asortymentem!

  • Bezpieczeństwo na drogach – zasady, które Twoje dziecko powinno znać

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:komunikacja,   zdrowie,   dzieci,   skoda

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.