LM.plSportKuderczak mistrzem Polski, KLTC Konin sekundę od medalu

Kuderczak mistrzem Polski, KLTC Konin sekundę od medalu

Z dwoma medalami wywalczonymi przez Dawida Kuderczaka wrócili z Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Torowym zawodnicy KLTC Konin. Bardzo blisko medalu koninianie byli również w wyścigu drużynowym.

Najlepiej w Pruszkowie spisał się Dawid Kuderczak. Reprezentant KLTC Konin wygrał wyścig punktowy wyprzedzając drugiego Kamila Tarczyńskiego i trzeciego Jakuba Krzysztofiaka (obaj ALKS Stal - Ocetix - Iglotex Grudziądz) o jeden punkt. Koninianin podczas 80 okrążeń zdobył 47 oczek.

Reprezentant KLTC Konin wywalczył również medal w wyścigu na dwa kilometry. Dawid Kuderczak zajął trzecie miejsce z wynikiem 2:20,351 i stratą nieco ponad dwóch sekund do zwycięzcy. Pierwsze miejsce wywalczył Szymon Potasznik (UKS Koźminianka).

Setne sekundy byli od medali kolarze KLTC Konin w wyścigu drużynowym. Patryk Sztrauch, Adrian Lorenc, Konrad Sosiński i Dawid Kuderczak ukończyli zawody na czwartym miejscu ze stratą zaledwie niecałych 58 setnych sekundy do zespołu UKS Copernicu-SMS Toruń i brązowego medalu. Zwyciężyła UKS Koźminianka.

W innych wyścigach koninianie plasowali się poza podium. W wyścigu na trzy kilometry ósmy był Patryk Sztrauch, w scratchu jedenastą pozycję wywalczył Mateusz Strauch, a w wyścigu eliminacyjnym na trzynastym miejscu uplasował się Konrad Sosiński.