LM.plSportLepsza gra, niż wynik. Hit rundy jesiennej dla Elany

Lepsza gra, niż wynik. Hit rundy jesiennej dla Elany

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Jedenasty mecz bez zwycięstwa zanotowali piłkarze Górnika Konin. W kibicowskim hicie jesieni przegrali z Elaną Toruń 1:2.

Dramatyczna sytuacja Górnika Konin po sobotnim meczu nie uległa żadnej poprawie. Koninianie muszą szukać punktów już nie tylko w starciach z drużynami z dolnych rejonów tabeli, ale również w meczach z ligową czołówką. W spotkaniu z Elaną Toruń punkty były blisko, znów jednak czegoś zabrakło, by Górnik przełamał fatalną serię.

Wszystko, już nie pierwszy raz w tym sezonie, zaczęło się po myśli konińskich piłkarzy. Już w siódmej minucie na bramkę Elany uderzał Sebastian Antas, piłka odbiła się od słupka, a do siatki dobił ją Mateusz Majer. Szybkie prowadzenie było efektem dobrej gry gospodarzy od pierwszych minut.

Po stracie gola zaatakowała jednak Elana i w zaledwie pięć minut goście doprowadzili do wyrównania. W dwunastej minucie przepiękną bramkę zanotował Kordian Górka. Po wyrównującej bramce tempo meczu spadło, a obie drużyny schowały się za podwójną gardą.

Po raz kolejny jednak w tym sezonie o końcowym wyniku zadecydował brak koncentracji biało-niebieskich. Po rzucie wolnym i wybiciu piłki kontratak przeprowadzili goście. Górka ograł Świderskiego, a sytuację sam na sam wykorzystał Filip Kozłowski.

Ta bramka ustawiła spotkanie. W drugiej połowie Elana czyhała już tylko na kontrataki, a Górnik bił głową w mur. Nic zresztą dziwnego - miał przed sobą zespół z najlepszą defensywą w całej grupie drugiej III ligi. Nie pomagały zmiany, choć dużo ożywienia w grę Górnika wniósł Jakub Matusiak. Młody pomocnik był zresztą bliski zdobycia bramki głową, ale piłka po jego strzale powędrowała obok słupka.

W drugiej połowie bramek kibice już nie oglądali i mecz zakończył się porażką Górnika Konin 1:2. Był to już jedenasty mecz ligowy w bieżącym sezonie bez zwycięstwa biało-niebieskich. Koninianie bez zmian okupują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. Większość rywali Górnika w walce o utrzymanie punkty jednak również potraciła.

Biało-niebiescy kolejne spotkanie rozegrają już w środę. Będzie to zaległy mecz z Lechem II Poznań.

Górnik Konin - Elana Toruń 1:2 (7' Mateusz Majer - 12' Kordian Górka, 45' Filip Kozłowski)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Łukasz Wesołowski, Dawid Śnieg, Bartosz Świderski, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski (62' Jakub Matusiak), Sebastian Antas (75' Kamil Zieliński), Krystian Sobieraj, Mateusz Majer (62' Aleks Sieradzki), Paweł Błaszczak (83' Dawid Przybyszewski).

Elana Toruń: Michał Nowak - Kordian Górka, Patryk Urbański, Artur Lenartowski, Filip Kozłowski, Daniel Ciach, Maciej Stefanowicz (66' Mateusz Grudziński), Mariusz Kryszak, Aleksander Tomaszewski, Kacper Będzieszak (90' Damian Lenkiewicz), Adrian Wróblewski (80' Daniel Kraska).

III liga: Górnik Konin - Elana Toruń [TRANSMISJA]