Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportHistoryczna wygrana SPS Konspol, pokonali Caro Opoczno

Historyczna wygrana SPS Konspol, pokonali Caro Opoczno

Pierwsze zwycięstwo w sezonie i w całej swojej historii w II lidze odnieśli w sobotę siatkarze SPS Konspol Słupca. Na wyjeździe beniaminek pokonał drużynę Caro Opoczno.

Sobotnie starcie w Opocznie nie rozpoczęło się po myśli słupczan. Przez jedną trzecią seta trwała wymiana punktów, a wynik oscylował wokół remisu. Później jednak Caro Opoczno wyszło na dwu-, trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddało już do końca setu. SPS Konspol przegrał 20:25.

W drugiej części spotkania goście pokazali, że nie zamierzają odpuszczać. Po początkowym prowadzeniu słupczan gospodarzom udało się wyrównać, a nawet wyjść na czteropunktowe prowadzenie. W połowie seta SPS Konspol znów doprowadził do remisu. Decydujące były akcje po 20 punkcie. Goście prowadzili już 22:19, ale Caro zniwelowało straty do jednego punktu. Od wyniku 21:22 lepiej grali jednak słupczanie i ostatecznie zwyciężyli 25:22.

Trzeci set był równie zacięty. Wynik oscylował wokół remisu, co jakiś czas gospodarze mieli jeden, dwa punkty przewagi. W drugiej połowie seta to SPS Konspol zdobył prowadzenie, którego już nie oddał do końca, wygrywając 25:20.

Bardzo podobny był czwarty, decydujący set. Znów po początkowym prowadzeniu siatkarzy z Opoczna, w drugiej połowie przewagę zdobyli słupczanie. Beniaminek II ligi prowadzenia już nie oddał, wygrywając tę część spotkania 25:20 i cały mecz 3:1.

Dzięki wygranej SPS Konspol Słupca awansował na piąte miejsce w tabeli grupy trzeciej II ligi z dorobkiem czterech punktów. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Słupczanie podejmą MKS Kalisz.

Caro Opoczno - SPS Konspol Słupca 1:3 (25:20, 22:25, 20:25, 20:25)

SPS Konspol Słupca: Kamil Ziętek, Wojciech Dziurkowski, Damian Marcjan, Mikołaj Kurek, Mateusz Wieczorek, Artur Helman, Przemysław Lisiecki, Michał Kubiński, Michał Torzewski, Michał Janiszewski, Łukasz Cieloszyk.