LM.plSportWicelider zbyt silny. Tur 1921 przegrał drugi mecz z rzędu

Wicelider zbyt silny. Tur 1921 przegrał drugi mecz z rzędu

0:2 Tur 1921 Turek uległ Victorii Września w sobotnim spotkaniu trzynastej kolejki IV ligi. Była to druga porażka beniaminka rozgrywek z rzędu.

Do Turku w sobotę przyjechał wicelider rozgrywek, bijący się, jak później się okazało skutecznie, o pierwsze miejsce w tabeli. Turkowianie postawili Victorii poprzeczkę wysoko i gdyby tylko nie zawodziła skuteczność, mogli powalczyć o korzystny rezultat.

Już w dziewiątej minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Beniamin Trzepacz, ale piłkę po uderzenie z ostrego kąta sparować zdołał bramkarz Victorii. W odpowiedzi goście trafili w słupek bramki Tura 1921.

W 29. minucie gospodarze mieli kolejną sytuację sam na sam. Tym razem znalazł się w niej Bartosz Grabowski. Snajper Tura 1921 przegrał jednak pojedynek z Tobiaszem Nowickim. W końcówce pierwszej połowy  po raz kolejny bramkarza Victorii próbował pokonać Daniel Błaszczyk, znów piłkę odbił Nowicki, a Bartosz Grabowski z trudnej pozycji spudłował, nie trafiając do pustej siatki.

Kolejna okazja została już zamieniona na bramkę, ale przez Victorię Września. Po zamieszaniu w polu karnym do siatki Tura 1921 trafił Piotr Sarbinowski.

Po zmianie stron turkowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, wciąż jednak brakowało skuteczności. W 70. minucie strzał na bramkę Victorii przy asyście obrońcy gości oddał Bartosz Garbowski, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką. Chwilę później dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Piotr Sarbinowski i było już 0:2. Więcej bramek już nie padło i Tur 1921 przegrał drugie spotkanie z rzędu.

Pomimo porażki drużyna Dawida Jóźwiaka utrzymała ósme miejsce w lidze z dorobkiem osiemnastu punktów. Kolejny mecz już w najbliższy weekend. Tur 1921 zagra na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów.

Tur 1921 Turek - Victoria Września 0:2 (45', 75' Piotr Sarbinowski)

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski - Kuba Młynarski, Mikołaj Czajka, Piotr Bieniek (78' Krystian Przybylak), Rafał Pietraszek, Jakub Lament, Maciej Maliński ( 55' Szymon Izydorczyk), Adrian Fret (59' Dmytro Tovstopiat), Daniel Błaszczyk (80' Michał Ignaczak), Beniamin Trzepacz, Bartosz Grabowski.

Victoria Września: Tobiasz Nowicki - Paweł Lisiecki, Łukasz Jasiński, Adrian Kruszyński, Hubert Oczkowski (87' Marcin Jędrzejczak), Wiktor Kacprzak, Szymon Krawczyński (80' Kacper Łabędzki), Bartosz Nowicki, Dawid Kierzek, Jacek Kopaniarz (70' Maciej Matuszak), Piotr Sarbinowski.

źródło: tur1921turek.pl