LM.plSportFutsal. Pierwszy sparing za KKF, rozbili FC Toruń U19 7:1

Futsal. Pierwszy sparing za KKF, rozbili FC Toruń U19 7:1

Pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do nowego sezonu rozegrali zawodnicy KKF Automobile Torino Konin. Na własnym terenie pokonali FC Toruń U19 7:1.

Rywalem konińskiego zespołu był w niedzielę FC Toruń U19 - drużyna drugoligowa, zaplecze ekstraklasowego FC Toruń. - Przyjechał do nas zespół młodzieżowy, ale typowo futsalowy. Grali porównywalnie do Red Dragons II Pniewy. My się tego futsalu cały czas uczymy, więc nawet takich dziewiętnastolatków można podpatrywać - oceniał rywali trener Przemysław Lewandowski.

Koniński szkoleniowiec miał do dyspozycji w niedzielę dziewięciu zawodników. Były wśród nich osoby, które grały już rok temu w konińskiej drużynie, jak i nowe twarze. Od początku spotkania obie drużyny grały w ładny, techniczny sposób, ale na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 23. minuty. - To było nasze pierwsze granie z przeciwnikiem w tym roku. To było widać na początku meczu, wyszliśmy bardzo spięci i jeszcze nie potrafiliśmy tej piłki utrzymać, ani jej wyprowadzić. Z biegiem meczu nabieraliśmy pewności, chłopaki poczuli futsalu, poczuli halę, coraz lepiej to wyglądało.

Prowadzenie KKF Automobile Torino dał Przemysław Skibiszewski mocnym strzałem z lewej strony boiska. Wyrównanie padło jeszcze w tej samej minucie - po zejściu do środka celnie uderzył Kamil Domański. To jeden z czołowych młodych zawodników z Torunia, który w przeszłości otrzymywał już powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Gospodarze ponownie na prowadzenie wyszli w 36. minucie. Kontratak Mateusza Mrozińskiego i Przemysława Skibiszewskiego zakończył ten pierwszy i było 2:1. Wynik tych dwóch części spotkania ustalił w 39. minucie Kuba Matuszak, wykorzysując kontratak przeprowadzony przez Przemysława Skibiszewskiego.

Po 40 minutach gry obaj trenerzy postanowili rozegrać jeszcze swoistą dogrywkę trwającą dwanaście minut. W tej trzeciej części meczu zdecydowanie skuteczniejsi byli koninianie. KKF Automobile Torino strzelił jeszcze cztery bramki. Najpierw przepiękną bramkę piętą zdobył Przemysław Skibiszewski, a w tej samej minucie na 5:1 trafił Damian Tylak. Dwie minuty później Tylak wykorzystał jeszcze podanie Kuby Matuszaka, a w 49. minucie - kontrę przeprowadzoną przez Przemysława Skibiszewskiego.

Rozgrywki ligowe wystartować mają w drugi weekend listopada. Niewykluczone, że już w najbliższą środę KKF pozna terminarz.

KKF Automobile Torino Konin - FC Toruń U19 7:1 (23', 44' Przemysław Skibiszewski, 36' Mateusz Mroziński, 39' Kuba Matuszak, 44', 46', 49' Damian Tylak - 23' Kamil Domański)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Kuba Jaskólski - Przemysław Skibiszewski, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Sebastian Laskowski, Damian Markiewicz, Kuba Matuszak, Damian Tylak.

Futsal. Pierwszy sparing za KKF, rozbili FC Toruń 7:1