LM.plSportPięć medyczek w składzie reprezentacji, dwie z golami

Pięć medyczek w składzie reprezentacji, dwie z golami

Trzema bramkami reprezentacja Polski pokonała Grecję w meczu towarzyskim. Dwa gole strzeliły piłkarki Medyka Konin.

Starcie w Ostródzie było drugim z dwóch meczów towarzyskich polskiej reprezentacji. Tym razem trener Miłosz Stępiński desygnował do gry mocniejszy skład, niż w czwartek. Na boisku wystąpiła piątka zawodniczek Medyka Konin.

Pierwszy gol w spotkaniu padł w 31. minucie. Po dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk piłkę głową uderzyła celnie Paulina Dudek. Do przerwy Polki utrzymały jednobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron na 2:0 podwyższyła Ewelina Kamczyk, notując przepiękne trafienie po poprzeczce. Wynik starcia ustaliła Nikol Kaletka, wykorzystując zagranie z prawej strony Ewy Pajor.

Oprócz Kaletki i Dudek na boisku w Ostródzie zaprezentowały się trzy inne medyczki. W pierwszym składzie wybiegły Sandra Sałata i Patrycja Balcerzak, a z ławki rezerwowych weszła Natalia Chudzik.

Kolejny mecz przed reprezentacją Polski 24 listopada. W eliminacjach do mistrzostw świata biało-czerwone zagrają na wyjeździe z Albanią.

Polska - Grecja 3:0 (31' Paulina Dudek, 58' Ewelina Kamczyk, 74' Nikol Kaletka)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Sandra Sałata (46' Natalia Chudzik), Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Ewelina Kamczyk, Paulina Dudek, Emilia Zdunek (46' Dominika Grabowska), Patrycja Balcerzak (80' Dagmara Grad), Katarzyna Daleszczyk (65′ Nikol Kaletka), Agnieszka Winczo (65' Julia Matuschewski), Ewa Pajor (83' Roksana Ratajczyk).