Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportWywalczyli piętnaście medali na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu

Wywalczyli piętnaście medali na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu

Osiemnastu reprezentantów Konińskiego Centrum Ju-Jitsu i Klubu Samuraj Konin brało udział w sobotę w XXI Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu. Łącznie koninianie wywalczyli piętnaście medali.

Turniej rozgrywany był w Zielonej Górze. Wzięło w nim udział ponad 130 zawodników z osiemnastu klubów z całej Polski oraz jednego klubu ju-jitsu z Irlandii. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci Konińskiego Centrum Ju-Jitsu oraz Klubu Samuraj Konin, którzy piętnaście razy stawali na podiach dwóch konkurencji: kata parami i grappling.

Koninianie w Zielonej Górze wywalczyli cztery złote medale. W ju-jitsu kata parami pierwsze miejsce w kat. dzieci zdobyła para Bartosz Michalik i Kamil Waszak. W grapplingu na najwyższych stopniach podium stawali natomiast: Marcelina Dunaj (+40 kg), Fabian Dunaj (-39 kg), Bartosz Michalik (-43 kg) i Kamil Waszak (-49 kg). Wszyscy reprezentują Konińskie Centrum Ju-Jitsu.

Aż siedmiokrotnie zawodnicy KCJJ wywalczyli srebrne krążki. W ju-jitsu kata parami na drugim miejscu uplasowali się Mikołaj Bartczak i Wiktor Bartczak (kat. dzieci), Alicja Grzegorzewska i Agata Staszak (kat. junior) oraz Łukasz Budner i Gracjan Świętanowski (kat. senior). Srebrne medale posypały się również w grapplingu. Drugie miejsca wywalczyli: Julia Ziemska (+45 kg), Borys Piątkowski (-26 kg), Fabian Dzieran (-30 kg) i Paweł Wardęcki (-40 kg).

Koninianie przywieźli z Zielonej Góry również trzy brązowe medale. Trzecie miejsce w grapplingu do 45 kg wywalczył zawodnik KCJJ Wiktor Bartczak, a także reprezentanci Samuraja Konin: Marika Juszczak (do 45 kg) i Krzysztof Matynowicz (do 72 kg).