LM.plSportKKSz Konin. Siedmiu zawodników na Pucharze Świata Juniorów

KKSz Konin. Siedmiu zawodników na Pucharze Świata Juniorów

62. Hubert Glasner i 50. Weronika Waleriańczyk to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy KKSz Konin podczas Pucharu Świata Juniorów, który rozgrywany był w Sosnowcu.

Koninianie na międzynarodowych zawodach nie przebili się na czołowie miejsca, ale czwórka z nich awansowała do preeliminacji. Z fazy grupowej wyszła Natalia Nowinowska, ale w pierwszej walce pucharowej przegrała z jedną czołowych zawodniczek Europy - Ewgenią Podpaskową z Rosji - 6:15. Jedną walkę w fazie pucharowej wygrała Weronika Waleriańczyk. Koninianka pokonała 15:10 Joyce Mei Yi Ng z Singapuru, a następnie uległa Louise Klein z Francji 10:15.

Weronika Waleriańczyk zajęła ostatecznie 50. miejsce w zawodach, Natalia Nowinowska była 111. Na 132. miejscu uplasowała się Małgorzata Zawodniak, a dziewięć pozycji niżej uplasowała się Alicja Papuzińska.
W turnieju mężczyzn najwyższe miejsce wywalczył Hubert Glasner. Koninianin w preeliminacjach pokonał reprezentanta USA Zacharego Johnsona 15:13, a następnie przegrał 5:15 z Maximem Pianfettim z Francji. Reprezentant KKSz Konin zajął ostatecznie 62. miejsce.

W fazie pucharowej walczył również Maurycy Dziublewski. Koninianin już w pierwszym pojedynku  uległ 12:15 Fabrizio Marii Scisciolo z Włoch i zajął 92. miejsce. Fazy grupowej nie przebrnął Marek Weiss, zawodnik KKSz Konin uplasował się ostatecznie na 123. miejscu.

Kolejne starty konińskich szermierzy zaplanowane są na najbliższy weekend. W Łodzi koninianie walczyć będą w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych.