LM.plSportDerby Wielkopolski dla Startu! Dziewięć bramek Piaskowskiego

Derby Wielkopolski dla Startu! Dziewięć bramek Piaskowskiego

Po trzech meczach bez zwycięstwa Start Konin w końcu zanotował komplet punktów. I to w nie byle jakim meczu - bo w derbach Wielkopolski z Tęczą Kościan.

Starcia z zespołem z Kościana w ostatnich sezonach słynęły z wyrównanej gry i bliskich wyników. Tym razem gra bramka za bramkę toczona była jedynie w pierwszej połowie starcia. Gospodarzom w pierwszych minutach udało się wyjść co prawda na dwie bramki przewagi, ale Tęcza szybko odrobiła straty i nie odpuszczała niemal przez całą pierwszą połowę.

W 25. minucie to nawet goście prowadzili, ale później do głosu doszedł Start. Koninianie rzucili trzy bramki z rzędu. Trafienia Marcela Urbańskiego, Bartosza Glinkowskiego i Marka Salzmana pozwoliło gospodarzom znów odskoczyć na dwie bramki. Tęcza zniwelowała straty do jednego trafienia za sprawą Kamila Gessnera, ale to Start wygrał pierwszą połowę.

Po przerwie od mocnego uderzenia i trzech bramek z rzędu rozpoczęli koninianie. Ten moment okazał się kluczowy - spokojna przewaga pozwoliła Startowi kontrolować spotkanie. Koninianie utrzymywali trzybramkowe prowadzenie przez większość drugiej połowy. W końcówce meczu Start dołożył jeszcze kilka trafień i ostatecznie pokonał Tęczę Kościan 32:26.

Była to pierwsza wygrana zespołu Marka Salzmana od trzech spotkań. Start ma obecnie na koncie dziewięć punktów. Dzięki zwycięstwu koninianie awansowali na co najmniej dziewiąte miejsce w tabeli (ostateczna pozycja zależeć będzie o wyników dwóch innych spotkań szóstej kolejki). Następnie spotkanie Start rozegra w następny weekend na wyjeździe z Orlikiem Brzeg.

Start Konin - Tęcza Kościan 32:26 (15:14)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Michał Nejman - Olgierd Piaskowski (9), Adrian Franaszek (7), Bartosz Glinkowski (5), Marcel Urbański (5), Marek Salzman (5), Jakub Fiedorowicz (1), Łukasz Górecki, Filip Klapsa, Janusz Kostrzewa, Hubert Sobczak, Tomasz Trojanowski, Hubert Piguła.