LM.plSportMistrzowie odrabiania strat. SPS Konspol pokonał lidera

Mistrzowie odrabiania strat. SPS Konspol pokonał lidera

W trzech setach SPS Konspol Słupca pokonał MKS Kalisz. Dotychczasowy lider rozgrywek II ligi grupy trzeciej doznał pierwszej porażki w sezonie.

Słupczanie w sobotę podejmowali naprawdę trudnego rywala. Przed sobotnim starciem SPS Konspol grał tylko raz na własnym terenie i uległ w tamtym starciu LKPS Borowno. W czwartej kolejce słupczanie po raz pierwszy w swojej historii II ligi zanotowali komplet punktów.

Mecz rozpoczął się prowadzeniem 4:1 gospodarzy, ale MKS Kalisz szybko odrobił straty, a następnie sam wyszedł na prowadzenie. W połowie seta kaliszanie wygrywali 15:10. W kolejnych akcjach siatkarze SPS Konspol zanotowali jednak sześć punktów wobec tylko jednego oczka MKS i na parkiecie panował remis 16:16. W końcówce zdecydowanie lepsi byli gospodarze i wygrali całego seta 25:22.

Decydująca była jednak druga partia spotkania. Znów lepiej rozpoczęli słupczanie, ale MKS szybko doprowadził do remisu. Od połowy seta niewielką przewagę zdobyli goście, ale w końcówce SPS Konspol zdołał znów wyrównać wynik rywalizacji. Wojna nerwów rozpoczęła się od stanu 22:22. Gra punkt za punkt trwała do wyniku 24:25. Wtedy o czas dla gospodarzy poprosił trener SPS Konspol.

W kolejnej akcji skuteczny atak lewym skrzydłem pozwolil gospodarzom obronić piłkę setową, a następnie wyjść na prowadzenie 26:25 po skutecznej grze blokiem. Kolejny remis po 26, kolejne prowadzenie SPS Konspol 27:26 i w końcu decydujący serwis Andrzeja Mielcarka dały zwycięstwo gospodarzom 28:26.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia kaliszan 3:1, ale bardzo szybko SPS Konspol odrobił straty, a następnie utrzymywał trzypunktową przewagę. W drugiej odsłonie partii słupczanie powiększyli przewagę do siedmiu oczek. W końcówce kaliszanie odrobili nieco strat, ale i tak przegrali 20:25, a w całym meczu - 0:3.

- Ta wygrana jest dla nas bardzo ważna. Po pierwsze chcieliśmy odnieść sukces na naszej hali, po drugie daje nam ona bardzo dużą ilość pewności siebie przed kolejnymi potyczkami - czytamy podsumowanie spotkania na oficjalnej stronie SPS Konspol Słupca.

Dzięki zwycięstwu SPS Konspol wciąż zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy trzeciej z dorobkiem siedmiu oczek. Taki sam dorobek mają czwarty LKPS Borowno i trzeci UKS Mickiewicz Kluczbork. Kolejne spotkanie słupczanie rozegrają w przyszłą sobotę na wyjeździe z Bzurą Ozorków.

SPS Konspol Słupca - MKS Kalisz 3:0 (25:22, 28:26, 25:20)

SPS Konspol Słupca: Andrzej Mielcarek, Kamil Ziętek, Wojciech Dziurkowski, Mikołaj Kurek, Damian Marcjan, Sebastian Skierka, Artur Helman.

źródło: siatkaslupca.pl