Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportKKSz Konin walczył Pucharze Polski. Srebro i dwa brązy

KKSz Konin walczył Pucharze Polski. Srebro i dwa brązy

Trzy medale przywieźli szabliści z Konina z II Pucharu Polski Juniorów Młodszych, który rozgrywany był w Łodzi. Na podium stawali Weronika Waleriańczyk, Natalia Wysocka i Marek Weiss.

Aż czwórka konińskich reprezentantek awansowała do czołowej ósemki turnieju kobiet. Do finału dotarła Weronika Waleriańczyk. Koninianka w ćwierćfinale pokonała 15:7 Anielę Kozłowską (UKS Hajduczek Olsztyn), a następnie w półfinale wygrała 15:7 z klubową koleżanką Natalią Wysocką. W finale Waleriańczyk spotkała się z Roksaną Bartosz (Dragon Łódź). Tym razem lepsza była już rywalka, pokonując zawodniczkę KKSz Konin 15:7.

Waleriańczyk sięgnęła ostatecznie po srebro, a Natalia Wysocka - po brąz. W czołowej ósemce znalazły się jeszcze Alicja Papuzińska i Aischa Hadj Bachir. Ta pierwsza przegrała w ćwierćfinale z Julią Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:15, a druga z konińskich zawodniczek na tym samym etapie uległa Natalii Wysockiej 2:15.

Po jeden medal sięgnęli również szabliści KKSz Konin. Po wygranej 15:8 z Bartłomiejem Kluge (Dragon Łódź) do półfinału awansował Marek Weiss. Tam koninianin uległ 10:15 Szymonowi Hryciukowi (Pałac Młodzieży Katowice) i zdobył ostatecznie brązowy medal.

Szóste miejsce w zawodach wywalczył Sebastian Glanc, przegrywając w ćwierćfinale 10:15 z Jakubem Broniszewskim (MUKS Victor Warszawa). Dwie pozycje niżej uplasował się Michał Szreder, przegrywając w ćwierćfinale z Szymonem Hryciukiem 9:15.

A już w najbliższą sobotę szermierze rywalizować będą w Koninie. W sobotę juniorzy walczyć będą w II Pucharze Polski Juniorów, a w niedzielę rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Młodzików.