Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17458) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (6)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Sześć meczów, jeden punkt. Co Górnikowi dała zmiana trenera?

Dodano: 31.10.2017 14:06
Źródło: LM.pl

Gdy drużynie nie idzie otoczenie żąda krwi. Zazwyczaj - głowy trenera. Słaby początek sezonu w wykonaniu Górnika Konin poskutkował zwolnieniem Czesława Owczarka. Dziś widać, że nowy szkoleniowiec nie odmienił, bo i nie mógł, oblicza drużyny.

Schemat stary jak piłkarski świat - drużyna przegrywa więcej meczów, niż powinna, kibice i dziennikarze się niecierpliwią, a władze klubu pod presją próbują udowodnić, że trzymają rękę na pulsie. I zwalniają trenera. Dlaczego akurat jego? Bo to najłatwiejsze wyjście i de facto - jedyne dostępne w trakcie trwania rundy. Nowych piłkarzy pozyskać nie można, a cierpliwe czekanie na zmianę formy drużyny przeniesie frustrację fanów z zawodników na zarząd.

Nie inaczej było w Górniku. Słaby początek sezonu spowodował ciśnienie wokół klubu, a na ofiarę wybrano Czesława Owczarka. Choć były już szkoleniowiec konińskiego zespołu racjonalnie argumentował, że nie da się ugrać punktów w III lidze bez piłkarzy, którzy w zeszłym sezonie wywalczyli utrzymanie. Z 40 punktów zdobytych przez Górnika aż 24 zanotowane zostały w rundzie wiosennej, gdy zespół wzmocnił się nowymi zawodnikami. 

Po przyjściu Czesława Owczarka do Górnika w rundzie jesiennej koninianie zdobyli dwanaście punktów, ale większość z nich w starciach z zespołami z dolnej połowy tabeli (Polonia Środa Wlkp., Pogoń II Szczecin) oraz w derbowym meczu z KKS 1925 Kalisz. Po co te wyliczenia? By pokazać, że Czesław Owczarek również rok temu sam nie zrewolucjonizował Górnika, uczynili to dopiero piłkarze sprowadzeni zimą.

Jak zresztą pokazują badania Simona Kupera i Stefana Szymańskiego przedstawione w książce ,,Futbonomia", rola trenera w wynikach zespołu jest niewielka. ,,W przypadku szkoleniowców nie jesteśmy fanami mówienia o autorytecie. To nie jest tak, że on jest jakimś niezbędnym czynnikiem, by osiągnąć wynik. (...) z naszych badań wynika, że gdyby ktoś mający pojęcie o umiejętnościach piłkarzy, np. kibice w głosowaniu, wybierał jedenastu zawodników, to oni nawet bez odprawy przedmeczowej radziliby sobie ok" - tłumaczył Stefan Szymański w marcu w rozmowie z Jakubem Radomskim dla Onetu.

następna
strona 1/2


  • Sześć meczów, jeden punkt. Co Górnikowi dała zmiana trenera?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

TĄ KIBICOWSKĄ MAFIĘ POWINNI JUŻ DAWNO W........ NA ZBITY PYSK .JAK WIDZĘ CZŁONKA ZARZĄDU Z KAPELUSZEM ZBIERAJĄCEGO KASĘ PO TRYBUNACH TO MNIE OGARNIA PUSTY ŚMIECH.
Dodano: 31.10.2017 16:38    Przez: ~OLK
Gornik konin - najwiekszy klub w regionieKiedy dzialacze skauci itd byli na meczach juniorow z pobliskich klubow??? Przeciez w kazdym malym klubie typu Ostrowite, rychwal, krzymow sa zdolni pojedynczy juniorzy.To ich powinno brac sie do gornika i dawac im szanse. Z ktorym klubem w regionie gornik jest dogadany zeby tacy zdolni juniorzy z regionu przychodzili? Gornik jest zamknietym klubem i nie otwiera sie na region to jest problem.Choc ktory junior chce przyjsc do gornika jak pamieta jak kilka lat temu gornik przyjechal do niego w a klasie czy okregowce i zdemolowal stadion i pobliskie sklepy...
Dodano: 31.10.2017 16:36    Przez: ~Gracz z regionu
Myślę, że tak naprawdę mamy podobne spojrzenie. Ja wcale nie jestem za utrzymywaniem III ligi na siłę. Jeżeli klub stać na pozyskanie bardziej doświadczonych zawodników to okej - od tych lepszych piłkarzy ci młodzi też mogą się uczyć, a i w III lidze więcej się nauczą, niż w IV. Absolutnie nie jestem za wymianą całej kadry, zresztą Górnika na to nie stać. A jeżeli nie stać go na pozyskanie tych dwóch, czy trzech mocniejszych piłkarzy - to dla mnie spadek do IV ligi tragedią nie będzie. Aczkolwiek jak na razie mówimy jednak o walce o utrzymanie III ligi, a jedyną receptą na to jest pozyskanie kogoś dobrego zimą i o tym m.in. jest ten artykuł.
Dodano: 31.10.2017 16:34    Przez: B.Skonieczny
Tu trafiłeś z tym Oranje trenerzy z kwalifikacjami wszystkimi oprócz piłki nożnej!
Dodano: 31.10.2017 22:21    Przez: ~red
Jeśli drużynie nie idzie, to naturalnym jest ruch władz klubu - podjęcie jakieś zmiany, pada na trenera, bo to w sumie sternik drużyny ok, który bierze odpowiedzialność za wyniki. Czesław był OK, ale latem nikogo nie przekonał do Konina, a potem żale, że nie ma wzmocnień. To nie prezesi wyszukują zawodników. Z kolei zmiana na Suchomskiego rzeczywiście nie trafna, bo nic nie wniosła, nie było nawet miotły. Co nie zmienia faktów, że piłkarze po kilku porażkach zaczęli odpuszczać, a w meczu z Lechem to była agonia. Niektórzy nawet przy deszczowej pogodzie spodenek nie ubrudzili. Mieli większą premię za wygraną to na nich nie zadziałało. Jeśli grają jak doły IV ligi, to nie ma się co dziwić, że zasługują na połowę kasy. Zarząd w końcu rozmyślnie zarządza tym klubem!
Dodano: 31.10.2017 15:40    Przez: ~eintraht

KOMENTARZE

Co dała ? uszczupliła budżet...
Dodano: 31.10.2017 14:32    Przez: ~kibic
Zeby miec trenera i zawodnikow trzeba miec kontakty,jak niema sie kontaktow to pieniadze,aktualny zarzad niestety pewnie niema ani jednego ani drugiego,czekam kiedy to p***ryknie
Dodano: 31.10.2017 15:34    Przez: ~Patrze i nie wierze
TĄ KIBICOWSKĄ MAFIĘ POWINNI JUŻ DAWNO W........ NA ZBITY PYSK .JAK WIDZĘ CZŁONKA ZARZĄDU Z KAPELUSZEM ZBIERAJĄCEGO KASĘ PO TRYBUNACH TO MNIE OGARNIA PUSTY ŚMIECH.
Dodano: 31.10.2017 16:38    Przez: ~OLK
Jeśli drużynie nie idzie, to naturalnym jest ruch władz klubu - podjęcie jakieś zmiany, pada na trenera, bo to w sumie sternik drużyny ok, który bierze odpowiedzialność za wyniki. Czesław był OK, ale latem nikogo nie przekonał do Konina, a potem żale, że nie ma wzmocnień. To nie prezesi wyszukują zawodników. Z kolei zmiana na Suchomskiego rzeczywiście nie trafna, bo nic nie wniosła, nie było nawet miotły. Co nie zmienia faktów, że piłkarze po kilku porażkach zaczęli odpuszczać, a w meczu z Lechem to była agonia. Niektórzy nawet przy deszczowej pogodzie spodenek nie ubrudzili. Mieli większą premię za wygraną to na nich nie zadziałało. Jeśli grają jak doły IV ligi, to nie ma się co dziwić, że zasługują na połowę kasy. Zarząd w końcu rozmyślnie zarządza tym klubem!
Dodano: 31.10.2017 15:40    Przez: ~eintraht
Może i prezesi nie szukają zawodników, ale nie wiem jakich niby argumentów miał użyć Owczarek żeby kogoś przekonać do podpisania kontraktu? "Przyjdź do Konina, mamy aqua park, a za 100 lat może termy"? Przecież w klubie nie ma pieniędzy, już w zeszłym sezonie ledwo się utrzymaliśmy, a latem odeszło kilku ważnych chłopaków, bo klubu nie było stać na ich zatrzymanie. Znowu trzeba będzie się ratować wypożyczeniami, ale tym razem może się nie udać. Nie wierzę, że ktoś poważny skusi się na grę za pięć stów albo jeszcze mniej. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, bieda w klubie aż piszczy i dopóki to się nie zmieni to nie ma czego oczekiwać od chłopaków, w większości młodych, którzy grają w piłkę głównie dla przyjemności, bo na pewno nie dla kasy, której w Górniku nie ma.
Dodano: 31.10.2017 15:51    Przez: ~Trevor
jezeli twierdzisz trevor ze chlopacy graja w klubie za 500 zl to sie mylisz bo maja duzo wiecej co do kasy w klubie napewno nie jestesmy tak bogaci jak wiekszosc klubow tej ligi ale pieniadze znalazlyby sie na zawodnikow lepszych moze nie 5 ale na 3 napewno tylko trener mogl kogos zaproponowac niestety nie bylo kandydatur gdyby nie zarzad to nie byloby nawet tych chlopakow ktorzy przyszli bo trener nic nie zrobil w kierunku poszukiwan zawodnikow bo ich nie mial utracil wszeslkie kontakty i tyle a zawodnicy ktorzy odeszli do sokola dostali podbne oferty jak maja w kleczewie wiec nie mow ze z braku kasy odeszli bo tez nie wiesz tego chcieli isc jak to mowili zrobic awans sportowy do lepszego zespoly jakim jest na ta chwile sokol pozdrawiam jesli chcesz wiedziec wiecej to zapisz sie do klubu jako czlonek a nie wypisuj glupoty i swoje domysly bo tak nie jest ani nie bylo jak opisujesz.
Dodano: 31.10.2017 17:45    Przez: ~zorientowany ksg
zorientowany, niestety dla Ciebie wiem o czym piszę, niektórzy dostają więcej niż 500, owszem, ale są i tacy którzy mają dużo mniej. A Ty zanim wdasz się w dyskusję na jakimkolwiek forum, opanuj proszę zasady interpunkcji i ortografii, bo oczy bolą od samego czytania.
Dodano: 31.10.2017 18:24    Przez: ~Trevor
Pensje są praktycznie na takim samym poziomie jak w Kleczewie. Nie wierzycie możecie sobie to sprawdzić. Dlatego Ci co pobierają najwięcej a się nie sprawdzają powinni odejść.
Dodano: 01.11.2017 14:44    Przez: ~Matecznej
Trevor nie musze bo celowo nie uzywam polskich znakow typu ó lub ź bo to jest internet i tak sie pisze na czatach i forach internetowych drogi ekspercie jezyka polskiego pozdrawiam przekaz jest jasny tekstu .
Dodano: 02.11.2017 16:55    Przez: ~zorientowany ksg
zarząd do dymisji. to zarząd wybiera trenera i jest za to odpowiedzialny. Związkowcy mogą oszukiwać ale boisko zweryfikuje wszystko i tam obietnice i ładne słowa nie są potrzebne. Trzeba było zostawić Czesia a nie iść po najniższej lini oporu i go zwolnić i zrobić z trenera winnego....
Dodano: 31.10.2017 16:04    Przez: ~piłka
kolego widac ze masz aktualne dane zarzad sie zmienil nie ma juz w nim ludzi ktorzy sa w zwiazkach zawodowych hehe niezly z ciebie imbecyl i mega jestes rozeznany piszesz tylko zeby cos napisac byle co belkot jakis swoj dramat
Dodano: 31.10.2017 17:47    Przez: ~ksg
Panie Bartku lubię czytać Pana artykuły ale uważam że Pan przesadził ze swoimi spostrzeżeniami i pytaniami do potencjalnego czytelnika .Jest Pan młodym redaktorem który na świat patrzy jak w zasadzie każdy handlowiec. Sprzedał Pan ten artykuł ale czy oto chodzi .Czasy się zmieniły i cieszmy się z tego co jest w danej chwili ,czyli mamy 3 ligę mamy zawodników ,mamy młodzież ,a budżet cienki .Racjonalnie podchodźmy do piłki .wykorzystajmy potencjał naszych zawodników nie kupujmy nie wydawajmy NASZEJ KASY NA PIŁKARZY Z POZA REGIONU .SZKÓLMY TĄ MŁODZIEŻ JEŻELI WIEDZY BRAKUJE ODDAJMY LEPSZYM A TO SIĘ ZWRÓCI .PISZE PAN O BIELIKU O KAMIŃSKIM O BEDNARKU. KAŻDY Z NICH POWIE ŻE ZACZYNAŁ W KONINIE .ALE NIECH TO BĘDZIE ZASŁUGA KLUBU A NIE RODZICÓW .KLUB POWINIEN NA BIEŻĄCO WYSYŁAĆ MŁODZIEŻ NA TESTY .ITD.
Dodano: 31.10.2017 16:11    Przez: ~ITK
Myślę, że tak naprawdę mamy podobne spojrzenie. Ja wcale nie jestem za utrzymywaniem III ligi na siłę. Jeżeli klub stać na pozyskanie bardziej doświadczonych zawodników to okej - od tych lepszych piłkarzy ci młodzi też mogą się uczyć, a i w III lidze więcej się nauczą, niż w IV. Absolutnie nie jestem za wymianą całej kadry, zresztą Górnika na to nie stać. A jeżeli nie stać go na pozyskanie tych dwóch, czy trzech mocniejszych piłkarzy - to dla mnie spadek do IV ligi tragedią nie będzie. Aczkolwiek jak na razie mówimy jednak o walce o utrzymanie III ligi, a jedyną receptą na to jest pozyskanie kogoś dobrego zimą i o tym m.in. jest ten artykuł.
Dodano: 31.10.2017 16:34    Przez: B.Skonieczny
Panie Bartku lepszym rozwiązaniem było by Rozszerzenie kadry do 40 zawodników .I rotować nimi w meczach .Systemy szkolenia zawodowców są zupełnie inne niż amatorów i osiągnięcie odpowiednich parametrów wytrzymałościowych jest pracą 24h .w której tej pracy pomagają fachowcy z przeróżnych dziedzin. przypominam że nasi piłkarze pracują studiują .zauważyłem ze sparingi w których grało 30 zawodników wypadały pomyślnie,może to jest rozwiązanie /?
Dodano: 31.10.2017 17:00    Przez: ~itk
Szersza kadra na pewno by się przydała, bo widać co pół rundy, jak młodzi zawodnicy wchodzą do składu i gasną. Majer, Radoszewski, wcześniej Chrzanowski, czy Kowalski - wszyscy świetnie prezentowali się w sparingach i jako zmiennicy, a po pół rundy koniec. Stawianie na młodych zawodników, w szczególności jak Pan wspomniał pracujących lub uczących się, też musi być robione odpowiednio. Bo w Górniku, czy nam się to podoba czy nie, nie ma opcji żeby nie było presji wyniku i by młodzi chłopacy mogli po prostu grać i się tym cieszyć.
Dodano: 31.10.2017 17:15    Przez: B.Skonieczny
Panie Bartku presja wyniku jest bardzo ważna ,ale można stworzyć dwa składy które by dały sobie na pewno radę w 3 lidze .Podał Pan przykłady zawodników typu Radoszewski który został zajechany ,dlaczego/? Presja na wynik ,kumoterstwo w klubie, nie wiem ,Chrzanowski ciężka kontuzja kręgosłupa pewnie nie wróci ,Majer szybki ,bez techniki gdzieś brakło wyszkolenia ,a przede wszystkim brakło szkoleniowcom i zarządowi odwagi oddać go w dobre ręce .Mamy 3 ligę tu promuje się dobrych zawodników ,zaznaczam z naszego regionu.Za rok możemy tej szansy niemieć .
Dodano: 31.10.2017 17:43    Przez: ~itk
Bednarek zaczynał w koninie ? Czegoś nie wiem ?
Dodano: 31.10.2017 18:20    Przez: ~Janek
Gornik konin - najwiekszy klub w regionieKiedy dzialacze skauci itd byli na meczach juniorow z pobliskich klubow??? Przeciez w kazdym malym klubie typu Ostrowite, rychwal, krzymow sa zdolni pojedynczy juniorzy.To ich powinno brac sie do gornika i dawac im szanse. Z ktorym klubem w regionie gornik jest dogadany zeby tacy zdolni juniorzy z regionu przychodzili? Gornik jest zamknietym klubem i nie otwiera sie na region to jest problem.Choc ktory junior chce przyjsc do gornika jak pamieta jak kilka lat temu gornik przyjechal do niego w a klasie czy okregowce i zdemolowal stadion i pobliskie sklepy...
Dodano: 31.10.2017 16:36    Przez: ~Gracz z regionu
Tylko trzeba też pamiętać, że jak taki zdolny junior coś pokaże to wystarczy jeden telefon z Kleczewa i gościa nie ma
Dodano: 31.10.2017 17:02    Przez: ~kibic
precz z bandytami na stadionach .precz z kibolami w klubie .
Dodano: 31.10.2017 17:08    Przez: ~olek
O kurcze W końcu ktoś to zauważył To prawda Górnik poprzez swoich trenerów a teraz działaczy zamknął się na inne kluby z regionu.Nikt za gornikiem nie przepada i zdolna młodzież ucieka gdzie indziej.Zawsze mądrzejsi od innych z głowami do góry a teraz każdy z Was się śmieje i życzy Wam spadku.Duma Konina chyba w zartach.
Dodano: 31.10.2017 17:40    Przez: ~Gosc z regionu
Chyba sobie żartujesz! Zdolnych trzeba by wyłapać dużo wcześniej, w juniorach już jest po fakcie-już po winni grać w seniorach w tym wieku. Poza tym nikt w regionie nie ma żadnego programu szkolenia , wszystko dziełem przypadku! Może ewentualnie Reiss i Oranje
Dodano: 31.10.2017 20:52    Przez: ~Zdolni ale nie wyszkoleni
jak na największy klub w regionie to rzeczywiście chwalić się tu nie ma czym !
Dodano: 31.10.2017 21:20    Przez: ~ło
Tu trafiłeś z tym Oranje trenerzy z kwalifikacjami wszystkimi oprócz piłki nożnej!
Dodano: 31.10.2017 22:21    Przez: ~red
Za tak słaby wynik odpowiada zarząd (podobno fachowcy z prezesem na czele) Czy zmniejszenie pensji zawodnikowi to dobry ruch (za darmo to ksiądz się nie modli)a chłopaki albo w przerwie albo po sezonie znajdą sobie klub w regionie (za podobną kasę
Dodano: 31.10.2017 16:59    Przez: ~Kibic
niech odejda z taka gra napewno ustawi sie kolejka chetnych typu makolno sompolno strazak lichen itp droga otwarta jesli nie znasz szczegolow ustalen co do zamrozenia wyplat to sie nie wypowiadaj bo polowa z nich nawet po obnizeniu o polowe ma wiecej niz w 4 ligach znawco a zarzad dziala spolecznie jesli sie nie podoba przyjdz do klubu i dzialaj
Dodano: 31.10.2017 17:52    Przez: ~gornik konin prawdziwy kibic
Idziemy na rekord w 3 lidze,13 kolejek,zero zwyciestw ! Nie wiem czy byla w historii druzyna z takim bilansem !, tylko 4 remisy to wszystko,obecnie Mieszko Gniezno 14 meczy same wygrane ! W 4 lidze by nas roznioslo to juz 3 liga !
Dodano: 31.10.2017 17:47    Przez: ~No
Gdyby tu byla jeszcze 1 liga recznej,lub siatki czy kosza oczywiscie mezczyzn to by to jeszcze jakos wygladalo,a tak co slabizna jest w tym miescie ! Bedzie 4 liga,Start 2 liga,KKF 2 liga,slabizna !
Dodano: 31.10.2017 17:52    Przez: ~Fan sportu przez duze S
Jakie szkolenie,tacy zawodnicy w klubie!Bielik i Kaminski mieli to szczescie,ze szybko trafili do Lecha,i dlatego zaszli tak daleko!!!
Dodano: 31.10.2017 23:30    Przez: ~trener
Dla mnie najsłabszy punktem tego klubu jest zarząd,kto o zdrowych zmysłach podaje do mediów że obniżył zawodnikom wynagrodzenie o 50% ludzie wy tam rozumu nie macie.I wy chcecie zimą pozyskać lepszych zawodników, Pytanie nasuwa się samo na usta,jaki szanowany, dobry się zawodnik przyjdzie zimą grać w Górniku. Pomyśli sobie tak pójdę tam zimą coś się nie uda przegramy pierwsze 2,3 mecze zaraz przestaną płacić bo na utrzymanie szans już nie będzie, więc niema co tam szukać w tym bagnie.Takie rzeczy powinny zostawać w klubie bo co to ma obchodzić kibiców że wspaniałomyślny zarząd obniżył im premie, to chyba tylko lans zarządu ze chce pokazać że coś robi,a robi to tak kiepsko że nie zdając sobie z tego sprawy a działa na nie swoją korzyść i klubu.
Dodano: 01.11.2017 09:42    Przez: ~zero pojęcia
Bardzo dobrze że podali to w eter. Piszesz jak potłuczony.
Dodano: 01.11.2017 14:49    Przez: ~Nara
Dokładnie... Problem nie jest do końca w zawodnikach i trenerze... Na dzień dzisiejszy, działania i decyzje klubu to ,,patologia,, piłkarska. Klub, którym rządzą kibice i mają za dużo w nim do powiedzenia. Najwyższa pora też sobie uświadomić, że potrzeba jest wzmocnienia drużyny. Zamrażanie premi ? Premie trzeba im podnieść, a zmniejszyć zdecydowanie podstawy miesięczne. Najezdzanie na Sokoła ( nie jestem z Kleczewa ) ,że zabiera wam zawodników itp, jest chore. Stwórz podstawy organizacyjne klubu, oparte o szacunek dla zawodników, wiarygodność, komunikację, a nik nie będzie odchodzić. Proste... Ciągle szukacie tłumaczeń braku wyników, nie wszyscy oczywiście, że a to zawodników zabierają, a to sponsorowania nie ma, a to to, a to tam to... Ciągle coś! W Kleczewie kasy mają mniej niż u was, ale mają podstawy logiki prowadzenia klubu. Szacunek dla zawodników. Pozdrawiam
Dodano: 02.11.2017 08:49    Przez: ~Erni
Ty chyba się z choinki urwałeś wszystko co piszesz nijak się ma z rzeczywistością chłopie.
Dodano: 02.11.2017 22:40    Przez: ~Ksg
1 z 2
12>>