LM.plSportMateusz Bakalarski ze złotem, trzy medale KKSz Konin

Mateusz Bakalarski ze złotem, trzy medale KKSz Konin

W niedzielnym Ogólnopolskim Turnieju Młodzików KKSz Konin wywalczył trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Bakalarski.

Koninianin w 1/8 finału pokonał Filipa Józefowskiego (Pałac Młodzieży Katowice) 12:9, w ćwierćfinale wygrał z Denisem Szostakiem (Białoruś) 12:6, a w półfinale zwyciężył ze Stanisławem Wasilewskim (UKS 13 Białystok) 12:8. Najbardziej zacięty pojedynek Mateusz Bakalarski stoczył w finale, gdzie zaledwie jednym punktem pokonał Benedykta Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki).

W turnieju chłopców brązowy medal wywalczył Wojciech Kaczmarczyk. Koninianin w 1/8 finału pokonał swojego klubowego kolegę Mateusza Mańczaka 12:5, a w ćwierćfinale wygrał z Antonim Ławniczakiem (AZS AWF Poznań) 12:11. Dopiero w półfinale reprezentant KKSz Konin przegrał Benedyktem Denkiewiczem 7:12.

Trzeci medal dla konińskiego klubu wywalczyła Zuzanna Buselt. Koninianka w ćwierćfinale pokonała Anastazję Nagórską (O.Ś. AZS Poznań) 12:10, ale w półfinale uległa Zuzannie Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) 5:12 i zakończyła rywalizację na trzecim miejscu.

W najbliższy weekend konińscy szabliści rywalizować będą w Pucharze Polski Juniorów. Powołania do kadry narodowej otrzymali Maurycy Dziublewski i Krystian Borkiewicz.