LM.plSportSiatkarska kolejka: SPS Konspol po czwarte zwycięstwo z rzędu

Siatkarska kolejka: SPS Konspol po czwarte zwycięstwo z rzędu

Ostatnia drużyna grupy trzeciej II ligi będzie w sobotę rywalem SPS Konspol Słupca. Wilki Wilczyn kończą natomiast serię spotkań na własnym terenie.

Debiutujący w II lidze słupczanie mają za sobą passę trzech wygranych. W sobotę siatkarze SPS Konspol mają dużą szansę na zwycięstwo numer cztery, bowiem ich rywalem będzie ostatni obecnie zespół w tabeli. AZS UŁ Wifama Szkoła Gortata Łódź w czterech meczach doznał czterech porażek i nawet bez jednego wywalczonego seta plasuje się na dziesiątym miejscu.

Łodzianie grają w II lidze od sezonu 2012/13 i wtedy też wywalczyli najlepszy jak na razie wynik, zajmując czwarte miejsce. W kolejnych sezonach zawsze plasowali się dolnych rejonach tabeli, ale zawsze też dawali radę utrzymać się w rozgrywkach centralnych. W tym sezonie, obok Caro Opoczno, akademicy z Łodzi wydają się pewnym kandydatem do spadku.

Początek spotkania SPS Konspol Słupca - AZS UŁ Wifama Szkoła Gortata Łódź w sobotę o godz. 16.30 w hali sportowej w Słupcy.

Serię spotkań na własnym terenie zakończą w sobotę siatkarze Wilków Wilczyn. Drużyna Tomasza Robaka podejmie sąsiada w tabeli - Trójkę Nakło. Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego plasuje się obecnie na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów, mając jedno oczko mniej od Wilków.

Do tej pory wilczynianie dość łatwo radzili sobie z siatkarzami z Nakła. W sześciu meczach Wilki wygrywały pięć razy, wszystkie spotkania 3:0. Największką niespodziankę Trójka sprawiła w zeszłym sezonie, gdy w fazie play-off wygrała u siebie z wilczynianami i awans musiał rozstrzygać się w złotym secie rozgrywanym w rewanżu.

Dla Wilków będzie to trzeci mecz z rzędu w Wilczynie. Po spotkaniu siódmej kolejki drużynę Tomasza Robaka czekają cztery wyjazdy, a w Wilczynie po raz kolejny Wilki wystąpią dopiero w połowie grudnia.

Spotkanie pomiędzy Wilkami Wilczyn, a Trójką Nakło rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 w hali sportowej w Wilczynie.