Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21015) SPORT FORUM FIRMY (5459) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
8 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rusza runda wiosenna. W sobotę pierwszy mecz Medyk ... (0)Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)

Piłkarska kolejka: Zostały tylko trzy spotkania do końca rundy

Dodano: 9.11.2017 13:26
Źródło: LM.pl

Wda Świecie będzie pierwszym z trzech ostatnich rywali Górnika Konin jesienią. Czy biało-niebieskich stać jeszcze na zryw na koniec roku?

Po dwóch meczach w województwie zachodniopomorskim Górnik wraca na własny teren. W sobotę biało-niebiescy zmierzą się z Wdą Świecie, solidnym zespołem środka tabeli. Dziesiąte miejsce i 21 punktów to jak na razie całkiem niezły rezultat drużyny, która w III lidze występuje już od ośmiu lat. Dużą zasługę w tych rezultatach ma Dawid Retlewski, napastnik Wdy, który z siedmioma golami na koncie plasuje się w czołówce ligowych strzelców.

Retlewski strzelił jedną bramkę Górnikowi w zeszłym sezonie, ale wtedy w Koninie Wda przegrała. Mecz był bardzo emocjonujący - do 72. minuty prowadzili goscie ze Świecia, ale bramki w końcówce spotkania autorstwa Mateusza Wypycha i Mateusza Majera dały ostatecznie zwycięstwo biało-niebieskim. Trzy punkty zdobyte z Wdą dały wtedy impuls Górnikowi, który ostatecznie zakończył się utrzymaniem koninian w III lidze.

Przed zespołem Sławomira Suchomskiego jeszcze trzy spotkania do zakończenia jesieni. Mecze niezwykle ważne, bo z drużynami z dolnych rejonów w tabeli. Jeżeli koninianie jeszcze teraz zapunktują, będą mieć wiosną szansę powalczyć o utrzymanie. Brak punktów to już chyba ostatni gwóźdź do trumny Górnika. Koninianie w sobotę będą jednak musieli radzić sobie bez dwóch podstawowych zawodników. Za kartki pauzować będą bowiem Maciej Adamczewski i Krystian Sobieraj.

Ciekawe spotkanie zostanie rozegrane w sobotę w Środzie Wlkp., gdzie Polonia podejmować będzie Sokoła Kleczew. Szumne zapowiedzi walki o awans średzian jak na razie kończą się na ósmym miejscu w tabeli i stracie dziewięciu oczek do Świtu Skolwin. W ostatniej kolejce Polonia otrzymała zresztą silny cios od lidera III ligi, przegrywając z nim aż 0:5. 

Mecz w Środzie Wlkp. będzie powrotem dla trenera Tomasza Bekasa. Obecny szkoleniowiec Sokoła to właśnie w Polonii zakończył swoją piłkarską karierę. W latach 2010 - 2013 rozegrał w barwach średzkiego zespołu 57 meczów i strzelił dziewięć bramek. Teraz wraca do Środy Wlkp. jako trener, by walczyć o kolejne punkty dla Sokoła. Kleczewianie cały czas trzymają się bardzo blisko podium, a w weekend mają całkiem spore szanse wskoczyć na trzecie miejsce. KKS 1925 Kalisz podejmować bowiem będzie Kotwicę Kołobrzeg i strata punktów przez kaliszan może spowodować awans Sokoła.

Jesienne granie kończą również czwartoligowcy. SKP Słupca w sobotę wyjedzie do Gostynia na mecz z tamtejszą Kanią. Przedostatnia drużyna ligi u siebie akurat kilka razy już zapunktowała. Słupczanie na wyjazdach zaś spisują się bardzo przeciętnie (trzy gole w sześciu meczach), wygrana zespołu trenera Wojciecha Henke nie jest więc wcale taka pewna. A słupczanom punkty w końcówce jesiennych zmagań mogłyby pozwolić spędzić zimę w bezpiecznym miejscu.

W podobnej sytuacji jest Tur 1921 Turek. Zespół Dawida Jóźwiaka również w sobotę zagra z drużyną z dolnych rejonów. Korona Piaski to beniaminek i obecnie czternasta drużyna ligi. Co ciekawe, Korona lepiej spisuje się na wyjazdach, niż u siebie, turkowianie również powinni więc szykować się na trudną przeprawę. Starcie z zespołem z Piasków będzie również dla Tura 1921 ostatnim meczem na własnym terenie jesienią.

III liga grupa II:
11.11, godz. 13.00: Polonia Środa Wlkp. - Sokół Kleczew, Stadion OSiR przy ul. Sportowej 12 w Środzie Wlkp.
11.11, godz. 13.30: Górnik Konin - Wda Świecie, Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.

IV liga grupa wielkopolska południowa:
12.11, godz. 13.00: Kania Gostyń - SKP Słupca, stadion przy ul. Sportowej 1 w Gostyniu
12.11, godz. 14.00: Tur 1921 Turek - Korona Piaski, Stadion 1000-lecia przy ul. Sportowej w Turku.

 



  • Piłkarska kolejka: Zostały tylko trzy spotkania do końca rundy

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Keczi, Roju, Aleks, Bartus, Świder, Wesoły, Cimek, Lopez, Śniegu, Sobi, Zielina, Przybysz, Pawko i Antas do roboty! Na co wy liczycie? Aż pogrzebiecie zupełnie szanse na utrzymanie? Nie będzie punktów to skończy się stypa, premia, baseniki, siłownie, odnowy, grille, wyjazdy z noclegami na mecze. DO ROBOTY! Dosyć już meczy, w których oddaliście punkty jak frajerzy.
Dodano: 9.11.2017 17:51    Przez: ~King of KSG
Ten cały klubik idioto, to nie tylko seniorzy, ale również zespoły juniora starszego i młodszego, trampkarza starszego i młodszego, młodzika starszego i młodszego, orlika starszego i młodszego oraz żaka młodszego. Pewnie grubo ponad 200 młodych chłopców i dzieci grających w piłkę. Idź im debilu powiedz prosto w twarz, że chciałbyś zlikwidować ich klub i zabrać im marzenia. DEBIL, DEBIL i jeszcze raz DEBIL!
Dodano: 9.11.2017 15:59    Przez: ~no comment
Otrzymasz więc nie ma problemu. Mam dwóch synów jeden kopie w Górniku jeden chciał w Oranje i wiem gdzie trzeba ile płacić. Uwierz że, w Górniku mam dużo mniejsze koszty ale jak się mówi "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"pozdrawiam
Dodano: 10.11.2017 09:37    Przez: ~T.K.

KOMENTARZE

Rozwiązać ten cały klubik, chłopaczki tylko się po czołach kopią i nie ma to nic wspólnego z piłką...
Dodano: 09.11.2017 15:42    Przez: ~Kuba
nie rozwiązać tylko trzeba przyjąć na klate te 4 lige ! i zacząć od nowa,może za kilka lat będzie silna 3 liga,a nie taki wstyd jak teraz,no i wszyscy zwłaszcza piłkarze się dowartościują jak wiekszosc meczy będą wygrywać ! no chyba,ze w 4 lidze tez nic nie pokażą
Dodano: 09.11.2017 15:47    Przez: ~do kuby
Ten cały klubik idioto, to nie tylko seniorzy, ale również zespoły juniora starszego i młodszego, trampkarza starszego i młodszego, młodzika starszego i młodszego, orlika starszego i młodszego oraz żaka młodszego. Pewnie grubo ponad 200 młodych chłopców i dzieci grających w piłkę. Idź im debilu powiedz prosto w twarz, że chciałbyś zlikwidować ich klub i zabrać im marzenia. DEBIL, DEBIL i jeszcze raz DEBIL!
Dodano: 09.11.2017 15:59    Przez: ~no comment
Ile razy trzeba "zaczynać od nowa"......???
Dodano: 11.11.2017 11:58    Przez: ~fbdv
panie prezesie za takie ubliżanie pod adresem KSG musi ten pan no comment ponieść konsekwencje, proszę działać
Dodano: 09.11.2017 16:44    Przez: ~ksg
Czytaj ze zrozumieniem co pisze no comment ! baranie ! Haha
Dodano: 09.11.2017 18:33    Przez: ~do ksg
Na co co nie ktorzy licza , przeciez sami pilkarze maja tego sezonu ponoc juz dosc ! Tu juz nie ma druzyny , tu psychika dawno juz siadla ! A gdzie tu znalesc motywacje ! Do czego ? i Za co? , No i po co ? , I tak sie nic nie zmieni !
Dodano: 09.11.2017 17:23    Przez: ~xxx
Piłkarze to podobno nie poczuwają się nawet do odpowiedzialności. Najgorszy jest zarzad, kibice i Bóg wie kto jeszcze. Zostały 3 mecze a po nich nastąpi ostateczne rozliczenie z najsłabszymi zawodnikami, i nie będzie znaczenia czy nazywa się tak a nie inaczej, czy jest wychowankiem czy nie. Będzie banicja do Wilczyna, Kazimierza i Mąkolna za frytki z kechtupem. Tylko wygrane w tych ostatnich meczach dadzą pilkarzom spokój, inaczej szykuje się istny Armagedon, heh zobaczycie ;)
Dodano: 09.11.2017 17:41    Przez: ~Papadopulos
Jak nie ogranie zespołów pokroju Wdy gdzie tylko dzięki 1 zawodnikowi są w środku tabeli, Centry która psim swedsem awansowała i Wierzycy której zaplecze przypomina to w Przodkowie. Jeśli z nimi nie wygracie to jesteście zwykłymi lamusami którym nie należy się nie tylko zamrozić 50% stypy, ale pelne100% i basta.
Dodano: 09.11.2017 17:44    Przez: ~Rynek
psim swędem to jest Górnik w tej lidze ! zobacz tabele !
Dodano: 09.11.2017 19:14    Przez: ~nica
Keczi, Roju, Aleks, Bartus, Świder, Wesoły, Cimek, Lopez, Śniegu, Sobi, Zielina, Przybysz, Pawko i Antas do roboty! Na co wy liczycie? Aż pogrzebiecie zupełnie szanse na utrzymanie? Nie będzie punktów to skończy się stypa, premia, baseniki, siłownie, odnowy, grille, wyjazdy z noclegami na mecze. DO ROBOTY! Dosyć już meczy, w których oddaliście punkty jak frajerzy.
Dodano: 09.11.2017 17:51    Przez: ~King of KSG
Nie osmieszaj sie i jeszcze ten podpis ! frajer !
Dodano: 09.11.2017 21:23    Przez: ~Marta
Podaj definicje słowa "frajer". I na drugi raz nie używaj słów, których nie znasz znaczenia 😁
Dodano: 10.11.2017 16:57    Przez: ~do King of KSG
A kto napisal slowo frajerzy koninski pustaku !
Dodano: 10.11.2017 21:36    Przez: ~Konindno
Te slowo napisal pewnie ten co sie podpisuje ksg !
Dodano: 10.11.2017 21:51    Przez: ~Tata
Zarząd do dymisji błędem było zwolnienie Czesia on by utrzymał zespół. Panom z zarządu już dziękujemy i proszę wracać do swojego zakładu pracy i walczyć w związkach o prawa pracownicze, tam można ludziom makaron nawijać a boisko zawsze zweryfikuje braki, niewiedzę itd.....
Dodano: 09.11.2017 19:11    Przez: ~kibic
Ty się znasz.
Dodano: 09.11.2017 19:20    Przez: ~Max
kibic ty nawet nie masz pojecia jakie osoby sa w zarzadzie. dowiedz sie troche wiecej co dzieje sie w Górniku i wtedy dyskutuj
Dodano: 09.11.2017 19:46    Przez: ~asdf
Kibic a ty się z choinki zerwaleś ???? Ha ha ha. O jakich ty związkach piszesz ????
Dodano: 10.11.2017 17:21    Przez: ~do kibic
no comment zabłysłeś jak chrząstka w salsesonie BARANIE
Dodano: 09.11.2017 19:54    Przez: ~ksg
Dzieki druzyna dzieci ten klub istniene np 15 dzieciakow razy 60 zl miesiecznie daje ci 900 zl trener dostaje moze z 500 i 400 to czysty zysk klubu bo orliki za darmo :)
Dodano: 09.11.2017 19:55    Przez: ~Pilka dla dzieci za darmo!
Nie pasuje to są inne twory które biorą dwa razy tyle.
Dodano: 09.11.2017 22:21    Przez: ~Orenzada
jaki zysk. w tworach typu Oranje dojazdy na turnieje sa po stronie rodziców, zero jedzenia i stroje we własnym zakresie, a płacicie 100 za miesiąc. w Górniku jest 60 zł wszystko podane na tacy i jeszcze kazdemu źle. Nie podoba się nie musicie dziecka zapisywac do Górnika. Tylko młode zespołu Górnika daja jakies możliwości na przyszłosć
Dodano: 10.11.2017 07:00    Przez: ~sad
Rozumiem, że za wyjazdy na mecze przez cały rok płacą rodzice. Rozumiem, że stroje po meczach piorą rodzice w swoich pralkach. Rozumiem, że za prąd i wodę w klubie płacą rodzice. Oj ty płaczku, cebuloczku, malkontencie, wszystko chciałbyś za darmo.
Dodano: 10.11.2017 08:59    Przez: ~GT
Czyli w gorniku nie zagra utalentowane dziecko z biednej rodziny, bo matki nie stac na taki wydatekDziecko moze byc malym messim ale w pilke w klubie nie pogra