Dzisiaj jest środa 14 listopada 2018, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21343) SPORT FORUM FIRMY (5251) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
8 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Śmiertelny wypadek w Dąbrowicach Starych. Zginęła ... (26)Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Wę ... (0)

Strzelali i popisywali się wiedzą z okazji Dnia Niepodległości

Dodano: 13.11.2017 11:01
Źródło: LM.pl

Uczniowie szkół średnich z regionu konińskiego uczestniczyli w konkursie wiedzy połączonym z zawodami strzeleckimi zorganizowanym przez Powiatową Organizację Ligi Obrony Kraju oraz Klub Strzelectwa Sportowego Muszkiet LOK w Koninie.

W zawodach wzięło udział 21 uczniów z sześciu szkół. Pierwszy etap polegał na sprawdzeniu wiedzu uczestników o historii Polski z okresu od 1914 roku do odzyskania przez kraj niepodległości. Test składał się z 30 pytań. Najwięcej punktów - 25 - zanotował Mateusz Kujawa (II LO w Koninie). Jeden punkt mniej miała Weronika Borkowska (również II LO w Koninie), a 21 punktów uzbierał Jakub Łukawski (także II LO w Koninie).

W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów w teście wiedzy uzyskali uczniowie II LO w Koninie. Drugie miejsce przypadło reprezentantkom konińskiego liceum. Na najniższym stopniu podium stanął zespół ZSR CKU w Kościelcu.

Druga część rywalizacji polegała na strzelaniu konkursowym z kbks KK-150 do tarczy umieszczonej w odległości 50 m. Indywidualnie najlepszy wynik (69/100 pkt) zanotował Jakub Karczewski (II LO w Koninie). Druga była Weronika Michalak z ZSR CKU (63/100 pkt), a trzeci - Mateusz Kujawa z II LO w Koninie (61/100 pkt). 

Drużynowo w konkurencji strzeleckiej zwyciężył zespół ZSR CKU w Kościelcu, drugie miejsce zajęła reprezentacja ZSTiH w Koninie, a trzecie miejsce przypadło II LO w Koninie. 

Organizatorami zawodów byli Zarząd Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju oraz Klub Strzelectwa Sportowego Muszkiet LOK w Koninie.   • Strzelali i popisywali się wiedzą z okazji Dnia Niepodległości
  • Strzelali i popisywali się wiedzą z okazji Dnia Niepodległości
  • Strzelali i popisywali się wiedzą z okazji Dnia Niepodległości
  • Strzelali i popisywali się wiedzą z okazji Dnia Niepodległości
  • Strzelali i popisywali się wiedzą z okazji Dnia Niepodległości

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.