LM.plSportTylko punkt z beniaminkiem, Tur 1921 Turek remisuje z Koroną

Tylko punkt z beniaminkiem, Tur 1921 Turek remisuje z Koroną

Trzeci remis z rzędu i piąty mecz bez zwycięstwa zanotowali w niedzielę piłkarze Tura 1921 Turek. Na własnym terenie zespół Dawida Jóźwiaka mierzył się z Koroną Piaski.

W niedzielę w Turku spotkały się dwie drużyny, które jeszcze w zeszłym sezonie występowały w klasach okręgowych. W IV lidze lepiej radzi sobie do tej pory Tur 1921 Turek. Korona Piaski plasuje się bowiem w dolnych rejonach tabeli.

Mimo tego to właśnie goście w niedzielę wyszli na prowadzenie. W 38. minucie do siatki gospodarzy trafił Marcin Wojciechowski. Do przerwy Korona prowadziła 1:0. Po zmianie stron turkowianom udało się wyrównać za sprawą Daniela Błaszczyka. Kompletu punktów Tur 1921 jednak nie wywalczył, remisując ostatecznie z Koroną 1:1.

Był to trzeci z rzędu remisu drużyny z Turku i piąty mecz bez zwycięstwa w lidze. Tur 1921 wyprzedził w tabeli SKP Słupca i zajmuje obecnie ósme miejsce z dorobkiem 21 punktów. Na zakończenie jesiennej części rozgrywek drużyna Dawida Jóźwiaka wyjedzie do Kępna na mecz z tamtejszą Polonią.

Tur 1921 Turek - Korona Piaski 1:1 (58' Daniel Błaszczyk - 38' Marcin Wojciechowski)

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski - Mikołaj Czajka, Adrian Fret, Kuba Młynarski, Piotr Bieniek (60' Przemysław Kaczmarek), Maciej Maliński (46' Michał Ignaczak), Jakub Lament (46' Krystian Przybylak), Bartosz Kowalski, Beniamin Trzepacz, Daniel Błaszczyk (84' Kacper Kwapisz), Bartosz Grabowski.

Korona Piaski: Jakub Naskrent - Hubert Szymczak, Przemysław Frąckowiak, Marcin Wojciechowski (69' Marcin Piech), Tobiasz Szymczak, Szymon Kajoch (83' Norbert Konieczny), Maciej Gendek, Łukasz Fabich (69' Robert Norkiewicz), Arkadiusz Danielczak, Dawid Cubal, Andrzej Bonawenturczyk.