LM.plSportIV liga. Cztery bramki w Gostyniu, choć mogło być wiele więcej

IV liga. Cztery bramki w Gostyniu, choć mogło być wiele więcej

1:3 SKP Słupca przegrał wyjazdowe spotkanie z Kanią Gostyń. Oba zespoły miały sytuacje, by wynik spotkania był jeszcze wyższy.

Starcie z Kanią Gostyń zaczęło się dla słupczan bardzo źle, bowiem już w piątej minucie stracili bramkę. Po prostopadłym podaniu prowadzenie gospodarzom zapewnił Szymon Olejniczak. W 27. minucie Kania podwyższyła na 2:0. Po dalekim przerzucie piłkę na lewym skrzydle otrzymał Sebastian Fechner, a dogranie w pole karne wykończył Rafał Karolczak.

Nadzieję gościom na punkty w Gostyniu dał już chwilę później Marcel Koziorowski. Jeszcze przed przerwą słupczanie mogli wyrównać. Po wybiciu piłki przez obrońców znów uderzał Koziorowski, tym razem jednak strzał ten instynktownie obronił bramkarz Kanii.

Damian Wujczak został bohaterem gospdoarzy w drugiej połowie starcia. Oba zespoły miały po kilka sytuacji bramkowych. W Kanii szwankowała skuteczność, a piłkarze SKP nie mogli się przebić przez świetnie dysponowanego bramkarza z Gostynia.

Najpierw po zejściu ze skrzydła do środka uderzał Dariusz Gromanowski, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował Damian Wujczak. W odpowiedzi na bramkę SKP uderzył Mateusz Mucha. Piłkę odbił Szymon Szymański, a z trzech metrów pomylił się Rafał Karolczak. Niedługo później po podaniu Szymona Olejniczaka fatalnie spudłował Piotr Maćkowski.

Czwarta i ostatnia bramka w meczu padła w 84. minucie. Po dyskusji z arbitrem Szymona Szymańskiego sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym SKP Słupca. Piłka po pierwszym strzale gości odbiła się od muru, ale drugie dośrodkowanie głową wykończył już Szymon Olejniczak, ustalając wynik meczu na 3:1 dla Kanii Gostyń. W końcówce drugą żółtą kartkę obejrzał jeszcze Jacek Mikołajczyk.

Porażka spowodowała spadek zespołu Wojciecha Henke na dziewiątą pozycję w lidze z dorobkiem 20 punktów. W ostatniej kolejce ligowej rozgrywanej jesienią SKP Słupca podejmie LKS Gołuchów. Mecz ten zaplanowany jest na najbliższą sobotę. Tydzień później słupczanie rozegrają jeszcze zaległe starcie z Polonią Kępno.

Kania Gostyń - SKP Słupca 3:1 (5', 84' Szymon Olejniczak, 27' Rafał Karolczak - 29' Marcel Koziorowski)

Kania Gostyń: Damian Wujczak - Błażej Danielczak, Sebastian Fechner, Rafał Karolczak (77' Mikołaj Olejniczak), Damian Krzyżostaniak, Piotr Maćkowski, Mateusz Mucha, Szymon Olejniczak (85' Artur Kordus), Przemysław Pawlaczyk, Mateusz Ptaszyński, Radosław Wachowski.

SKP Słupca: Szymon Szymański - Marcel Koziorowski (77' Tomasz Jarecki), Michał Lorencki, Jacek Mikołajczyk, Jakub Woźniak, Daniel Bednarowicz, Konrad Kobylarek, Dariusz Gromanowski, Kamil Sikorski (83' Igor Sarnowski), ), Piotr Głowala (68' Marcin Balalja), Piotr Witowski (58' Sebastian Raczkowski).