LM.plSportOstatni mecz jesienią. Tur 1921 Turek pokonał Polonię Kępno

Ostatni mecz jesienią. Tur 1921 Turek pokonał Polonię Kępno

Zwycięstwem zakończyli rundę jesienną piłkarze Tura 1921 Turek. Na wyjeździe drużyna Dawida Jóźwiaka pokonała Polonię Kępno.

W ostatnim meczu jesienią turkowianie mierzyli się na wyjeździe z wyżej notowaną Polonią Kępno. Pierwsza połowa starcia bramek nie przyniosła, choć mogła. Najbliżej trafienia był Bartosz Grabowski, który w sytuacji sam na sam uderzył prosto w spojenie słupka i poprzeczki. Swoje sytuacje mieli również poloniści, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką.

Pierwszy gol padł zaraz po przerwie. Przed własną bramką równowagę stracił Remigiusz Hojka. Po niefortunnym zagraniu piłka wpadła do siatki Polonii i Tur 1921 prowadził 1:0. W 65. minucie Tur 1921 podwyższył na 2:0. Tym razem Bartosz Grabowski w sytuacji sam na sam już się nie pomylił.

Chwilę później nadzieję gospodarzom dał jeszcze Witold Kamoś. Po jego uderzeniu piłkę złapał Dariusz Brzostowski. Doświadczony bramkarz Tura 1921 po interwencji spadł na murawę, jak się okazało, za linią bramkową. Tym samym Polonia zdobyła bramkę, jak się później okazało - jedyną.

Tur 1921 Turek zwyciężył ostatecznie 2:1, kończąc meczem z Kępnie rundę jesienną w swoim wykonaniu. Drużyna Dawida Jóźwiaka po siedemnastu meczach zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Turkowianie mogą jeszcze spaść o jedną pozycję, jeżeli korzystnym rezultatem zakończy się zaległe spotkanie SKP Słupca.

Polonia Kępno - Tur 1921 Turek 1:2 (70' Witold Kamoś - 48' Remigiusz Hojka (sam.), 65' Bartosz Grabowski)

Polonia Kępno: Grzegorz Kubiszyn - Mateusz Gola, Bartosz Mikołajek (65' Wojciech Drygas), Witold Kamoś, Remigiusz Hojka, Jakub Górecki, Bernard Fai Ndukong, Piotr Cierlak, Borys Wawrzyniak (75' Adrian Holak), Michał Górecki, Filip Latusek.

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski - Kuba Młynarski, Adrian Fret, Krystian Przybylak, Rafał Pietraszek, Piotr Bieniek, Jakub Lament, Bartosz Kowalski (90' Kacper Kwapisz), Daniel Błaszczyk (88' Maciej Maliński), Beniamin Trzepacz (80' Michał Ignaczak), Bartosz Grabowski (90' Przemysław Kaczmarek).

źródło: pilkanozna.kkspolonia.pl