Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportGonili, ale nie dogonili. Porażka Startu w Komprachcicach

Gonili, ale nie dogonili. Porażka Startu w Komprachcicach

Trzema bramkami Start Konin przegrał wyjazdowy mecz z LKS OSiR Komprachcice. Zespół Marka Salzmana kilkukrotnie odrabiał straty, ale ostatecznie nie dał rady wyżej notowanym rywalom.

Osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników Start (nie grali m.in. Olgierd Piaskowski, Adrian Franaszek, Tomasz Trojanowski, czy Janusza Kostrzewy) mierzył się w sobotę z wyżej notowanym LKS OSiR Komprachcice. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. Od czternastej minuty przewagę zdobyli jednak gospodarze i Start przegrywał już 6:12. Koninianie zaczęli, nie po raz ostatni w tym spotkaniu, odrabiać straty i zdołali zniwelować przewagę LKS OSiR do zaledwie dwóch bramek.

Tak wyglądał cały sobotni mecz - LKS OSiR wychodził na prowadzenie, Start odrabiał straty i znów dawał rzucać rywalom. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli pięć bramek przewagi, a już po przerwie Start zniwelował straty do dwóch trafień. W 40. minucie koninianie przegrywali już tylko 20:21.

Ostatnie dwadzieścia minut to znów przewaga LKS OSiR, który wyszedł na prowadzenie sześcioma bramkami. W końcówce Start jeszcze raz rzucił się do odrabiania strat, ale czasu tym razem już zabrakło. Koninianie przegrali w Komprachcicach 28:31.

Porażka z LKS OSiR spowodowała spadek Startu na ósme miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Kolejne spotkanie drużyna Marka Salzmana rozegra w najbliższy weekend. W Dzierżoniowie koninianie zagrają z tamtejszą Żagwią.

LKS OSiR Komprachcice - Start Konin 31:28 (17:12)

Start Konin: Jakub Kujawiński (1), Michał Nejman - Mateusz Rzewski, Bartosz Glinkowski (11), Adrian Grzelka (4), Hubert Sobczak (3), Marcel Urbański (2), Marek Salzman (2), Jakub Fiedorowicz (1), Dominik Urbański (1), Maciej Roszak (1), Kacper Andrzejczak (1), Filip Klapsa (1).