LM.plSportCzterech zawodników Iskry na podium Mistrzostw Inowrocławia

Czterech zawodników Iskry na podium Mistrzostw Inowrocławia

Klaudia Borkiewicz, Maria Orłowska, Alan Bidziński i Dominika Wesołek stawali na podium Mistrzostw Inowrocławia. Łącznie w zawodach wystartowało dziewięciu zawodników Iskry Konin.

Po najwyższe laury sięgnęła Klaudia Borkiewicz. Koninianka wywalczyła dwa złote medale na dystansach: 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym. Jedną wygraną zanotowała również Maria Orłowska, zwyciężając na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Natomiast w wyścigu na 50 m stylem dowolnym zawodniczka Iskry Konin była trzecia.

Dwa srebrne medale przywiózł z Inowrocławia Alan Bidziński, stając na drugim miejscu podium w wyścigach na 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym. Dwa medale zdobyła również Dominika Wesołek. Koninianka wywalczyła brązy na dystansach 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym.

A już w najbliższy weekend pływacy Iskry Konin rywalizować będą w Poznaniu w ramach Areny Grand Prix Puchar Polski. Impreza będzie jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy.