LM.plSportTylko jedna piłkarka Medyka zagrała w reprezentacji Polski

Tylko jedna piłkarka Medyka zagrała w reprezentacji Polski

Patrycja Balcerzak była jedyną zawodniczką Medyka Konin, która wystąpiła w piątkowym meczu eliminacji mistrzostw świata pomiędzy Polską a Albanią.

Powołanie na listopadowe wyjazdowe starcie z Albanią otrzymały cztery medyczki, ale już przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że na murawę nie wybiegnie Paulina Dudek. Jedna z czołowych piłkarek reprezentacji i Medyka nabawiła się urazu - złamania kości strzałkowej - i do gry powróci dopiero wiosną.

W pierwszym składzie biało-czerwonych wybiegła tylko Patrycja Balcerzak. Do wyjściowej jedenastki nie załapały sie Sandra Sałata i Nikol Koletka. Obie ostatecznie nie zagrały w piątkowym meczu. Balcerzak rozegrała natomiast pełne 90 minut.

Polki pokonały Albanię 4:1. Dwa gole zanotowała Agnieszka Winczo, a po jednym: Aleksandra Sikora i Agata Guściora. Była to druga wygrana Polek w eliminacjach do mistrzostw świata. Biało-czerwone po trzech meczach zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów i stratą trzech oczek do Szwajcarii.

Patrycja Balcerzak to niejedyna zawodniczka Medyka, która zagrała w piątek w reprezentacji narodowej. W zespole Białorusi w meczu ze Szwajcarią wystąpiły Anastazja Szuppo i Anastazja Karlanowa. Szuppo rozegrała 59 minut, a Karlanowa weszła po przerwie piątkowego starcia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szwajcarek 3:0. Białoruś z dorobkiem trzech oczek zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy drugiej.

Kolejne mecze eliminacji do mistrzostw świata zaplanowane są na kwiecień 2018 roku. Zarówno Polki, jak i Białorusinki zagrają z Albanią.

Albania - Polska 1:4 (78' Megi Doci - 5' Aleksandra Sikora, 13' Agata Guściora, 37', 66' Agnieszka Winczo)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska (61' Dagmara Grad), Agata Guściora, Martyna Wiankowska, Dominika Grabowska, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk (73' Emilia Zdunek), Ewelina Kamczyk, Ewa Pajor (67' Julia Matuschewski), Agnieszka Winczo.