LM.plSportII liga. Madaliński zatrzymał Start, druga porażka z rzędu

II liga. Madaliński zatrzymał Start, druga porażka z rzędu

26:32 Start Konin uległ na wyjeździe Żagwi Dzierżoniów. Świetny mecz między słupkami bramki gospodarzy rozegrał Maks Madaliński.

Grający na wyjeździe z niżej notowanym zespołem Start źle rozpoczął sobotnie spotkanie. Żagiew od początku objęła prowadzenie, choć do szesnastej minuty goście byli w stanie trzymać tylko dwie bramki straty do zespołu z Dzierżoniowa. Później jednak dwie bramki z rzędu dla Żagwi trafili Galik i Batko, koninianie nie wykorzystali sytuacji sam na sam i zrobiło się 12:8.

Od pierwszych minut świetnie między słupkami bramki Żagwi spisywał się Maks Madaliński. Bramkarz gospodarzy bronił sytuacje sam na sam, a rzuty karne zatrzymywał drugi z dzierżoniowskich golkiperów - Kuba Libera. To właśnie po obronionym rzucie Bartosza Glinkowskiego gospodarze zdobyli pięć bramek wobec zaledwie jednego trafienia Startu i wygrali ostatecznie pierwszą połowę 17:9.

Po przerwie oba zespoły rozpoczęły regularną wymianę ciosów. Między 46. a 49. minutą koninianie przełamali ten impas, notując trzy trafienia z rzędu i zmniejszając straty do czterech trafień. W 53. minucie trafił jeszcze Bartosz Glinkowski i przewaga Żagwi spadła do trzech bramek. Później jednak gospodarze znów odskoczyli na sześć trafień, utrzymali tę przewagę do końca i wygrali 32:26.

Była to druga z rzędu porażka Startu Konin. Drużyna Marka Salzmana zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli ze stratą trzech oczek do Boru Oborniki Śląskie i Tęczy Kościan. Start ma za sobą dwa wyjazdowe starcia, teraz czas na mecz w Koninie. W następną sobotę koninianie podejmą Bór Oborniki Śląskie.

Żagiew Dzierżoniów - Start Konin 32:26 (17:9)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Mateusz Rzewski, Michał Nejman - Marek Salzman (9), Adrian Franaszek (6), Bartosz Glinkowski (5), Adrian Grzelka (2), Tomasz Trojanowski (2), Filip Klapsa (1), Jakub Fidorowicz (1), Marcel Urbański, Maciej Roszak, Kacper Andrzejczak, Hubert Piguła, Hubert Sobczak, Dominik Urbański.