Dzisiaj jest środa 21 listopada 2018, imieniny: Janusza, Marii, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22111) SPORT FORUM FIRMY (5258) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO

0 / -1oC
2 / -2oC
2 / 0oC

Władysław Frasyniuk z żoną w konińskiej Akademii D ... (2)Puchar Polski. SPS Słupca zagra w środę o awans do ... (0)

Na wyjazdach wciąż niepokonani. Wilki coraz bliżej podium

Dodano: 26.11.2017 19:08

Trzeci mecz na wyjeździe w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Wilków Wilczyn. W sobotę zespół Tomasza Robaka pokonał Womix NTS Trójka Nakło 3:0.

Sobotnie spotkanie miało rozstrzygnąć, czy w najbliższych kolejkach Wilki walczyć będą o awans na podium rozgrywek II ligi grupy pierwszej, czy może raczej skupią się na przepychankach w środku tabeli. Wyjazdowa passa wilczynian trwa jednak nadal - w dziewiątej kolejce Wilki wygrały na obcym terenie po raz trzeci w tym sezonie.

Zwycięstwo było efektowne, bowiem wilczynianie odnieśli je w zaledwie trzech setach. Pierwszą partię Wilki wygrały do 20. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany, walka trwała do ostatnich piłek, ale ostatecznie wilczynianie zwyciężyli 25:23. Goście przypieczętowali wygraną, zwyciężając w trzecim secie 25:21.

Trzy zdobyte punkty pozwoliły odskoczyć wilczynianom na cztery oczka od Womix NTS Trójka Nakło i SMS Police. Jednocześnie strata Wilków do podium wciąż wynosi trzy oczka, ale dzięki wygranej Stali Grudziądz nad Treflem Lębork te trzy punkty straty wilczynianie mają nie do trzeciego, ale drugiego miejsca. Stal i Trefl mają bowiem obecnie po siedemnaście oczek, trzy punkty więcej od Wilków.

Przed zespołem Tomasza Robaka jeszcze dwa mecze wyjazdowe. W następny weekend Wilki zagrają w Policach z tamtejszym SMS.

Womix NTS Trójka Nakło - Wilki Wilczyn 0:3 (20:25, 23:25, 21:25).