Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportKoniec serii SPS Konspol. Przegrali 0:3 w Bełchatowie

Koniec serii SPS Konspol. Przegrali 0:3 w Bełchatowie

Na pięciu zakończyli serię zwycięstw w II lidze siatkarze SPS Konspol Słupca. W sobotę beniaminek rozgrywek przegrał w trzech setach z PGE Skra II Bełchatów.

Starcie z rezerwami plusligowego PGE Skra Bełchatów zaczęło się dla słupczan bardzo źle. Już po pierwszych akcjach pierwszego seta gospodarze prowadzili 7:2. Czas wzięty bardzo szybko przez szkoleniowca SPS Konspol niewiele dał, na boisku dalej przeważali siatkarze z Bełchatowa, dalej konsekwentnie budując swoją przewagę. Ostatecznie słupczanie przegrali pierwszą część meczu wysoko - 13:25.

O wiele lepiej siatkarze ze Słupcy spisywali się w drugim secie. Ta część spotkania rozpoczęła się od prowadzenia SPS Konspol. Gospodarze wyrównali dopiero w okolicach połowy seta - 11:11. Wyrównana gra trwała następnie przez kolejne akcje, a remis utrzymywał się w większości aż do stanu 22:22. Trzy ostatnie piłki to punkty dla PGE Skra II i wygrana gospodarzy 25:22.

O ile drugi set dał nadzieję słupczanom na walkę w sobotnim meczu, o tyle trzeci set tę nadzieję szybko rozwiał. Od początku tej części meczu znów prowadzili gospodarze i tę przewagę utrzymali do samego końca. PGE Skra II Bełchatów wygrał 25:17, a w całym meczu triumfował 3:0.

Była to pierwsza porażka SPS Konspol Słupca po serii pięciu zwycięstw z rzędu. Beniaminek II ligi ma na koncie szesnaście punktów i spadł na czwarte miejsce w tabeli grupy pierwszej. W następny weekend słupczanie rozegrają ostatni mecz pierwszej rundy, podejmując UKS Mickiewicz Kluczbork.

PGE Skra II Bełchatów - SPS Konspol Słupca 3:0 (25:13, 25:22, 25:17).