Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportWalczykiewicz i Woźniak na podium mistrzostw w wyciskaniu

Walczykiewicz i Woźniak na podium mistrzostw w wyciskaniu

Trzech reprezentantów Zagłębie-Relax Konin brało w weekend udział w VII Otwartych Integracyjnych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Dwójka konińskich zawodników w Przylesiu stanęła na podium. Brązowy medal wywalczyła Daria Walczykiewicz. Zawodniczka Zagłębia-Relax zaliczyła 77,5 kg w kategorii seniorek +57 kg open, co było wyrównaniem jej najlepszego wyniku w tym roku. Sukces jest tym większy, bowiem Daria Walczykiewicz wyciskanie sztangi leżąc trenuje zaledwie od niespełna roku.

Trzecie miejsce wywalczył również Waldemar Woźniak. Koninianin zaliczył kolejno 125 kg, 127,5 kg oraz 130 kg, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy. Ten wynik dał mu brązowy medal w kategorii weteranów 50 - 59 lat open.

Nowy rekord życiowy ustanowił również Patryk Kubacki. Ważący 66 kg 20-latek zanotował 107,5 kg, co dało mu piąte miejsce w kategorii juniorów do 23 lat do 75 kg open.

Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego. Ich organizatorem był LZS KS Olszanka-Pogorzela.