Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18474) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (24) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dofinansowanie dla Leśnej. Ruszy przebudowa sieci ... (3)Górnik Konin bez licencji, ale w III lidze grać ch ... (0)

Michalski: Nie działamy pod publiczkę. Nasze ruchy dały efekt

Dodano: 28.11.2017 14:13
Źródło: LM.pl

O zwolnieniu trenera, zamrożeniu pensji, wynikach Górnika Konin w rundzie jesiennej i zaangażowaniu w klub Michała Wasika mówi w rozmowie z naszym portalem Mateusz Michalski, prezes Górnika Konin.

Bartosz Skonieczny: Jesteś związany z klubem już od wielu lat. Pamiętasz cięższy okres Górnika Konin niż ten, który był teraz w rundzie jesiennej?

Mateusz Michalski: Pamiętam okres za czasów trenera Łukasika. Też wtedy było trudno, nie wiem nawet, czy nie zdobyliśmy wtedy mniej punktów [dziewięć - przyp. red.]. Do tego dochodziły problemy organizacyjne - próba odwołania zarządu i inne wydarzenia pozasportowe, które nie wpływały dobrze na kondycję klubu. Dużo zawodników odeszło wtedy zimą. 

Sytuacja sportowa teraz nie wygląda za ciekawie, ale będziemy starali się to poprawić zimą. Przede wszystkim zrobić podsumowanie. W przyszłym tygodniu mamy spotkanie jako zarząd, spotkamy się również z trenerem. Kadra na pewno będzie wymagała wzmocnień. Rozmowy są prowadzone, nie będziemy czekali do ostatniej chwili, ale za wcześnie jeszcze, by mówić o konkretach. 

Staramy się działać, nie poddawać. Sytuacja nie jest tragiczna, ale nie jest też zbyt wesoła, bo zakładaliśmy dużo więcej punktów. Cel przed drużyną był, by zdobyć osiemnaście punktów w tej rundzie. Gdyby nie mecze, w których nam te punkty tak łatwo pouciekały, to bylibyśmy blisko tego wyniku. Czeka nas długa zima i musimy ją solidnie przepracować - i zawodnicy, i my jako zarząd również.

Co nie zagrało jesienią? Przed startem sezonu wydawało się, ze ta kadra nie jest może bardzo silna, ale są w niej zawodnicy, którzy spokojnie powalczą o utrzymanie. Część grała w Górniku w zeszłym sezonie, o innych, jak Łukasz Wesołowski, czy Dawid Przybyszewski, można było myśleć, że w III lidze sobie poradzą.

Ciężko powiedzieć. Wydaje mi się, że było mało czasu na przygotowanie i, mimo wszystko, były zbyt duże roszady. Dużo nowych ludzi przyszło, kilku odeszło. Nowi zawodnicy przyszli z czołowych zespołów IV ligi i mają umiejętności, co nieraz pokazali. Brakowało jednak zgrania. To są jednak inne obciążenia, inny styl gry w III lidze, niż w IV. 

Cały czas uważam, również po rozmowach z wieloma osobami, które się na tym lepiej znają, niż ja, że zespół został źle przygotowany kondycyjnie do sezonu. Były mecze dobre w naszym wykonaniu, ale przychodziły momenty w 70. - 75. minucie i tych sił brakowało. 

Zabrakło na pewno doświadczenia. Chłopacy są zdolni, młodzi. Gdyby ich utrzymać przez ten sezon, dołożyć paru doświadczonych, mniej więcej zachować stabilizację w drużynie, to pewnie za sezon ci zawodnicy byliby w innym miejscu i dawali zespołowi jeszcze więcej, niż dają teraz. Na to wszystko potrzeba czasu, a my go nie mamy. 

W niektórych meczach zagrała też głowa - przychodziło załamanie, brak wiary we własne umiejętności, brak walki. W ostatnich było dużo lepiej, ale to trochę za późno i trochę za mało, by być zadowolonym. Liczyliśmy na więcej.

Jak oceniasz z perspektywy czasu ruchy zarządu w rundzie jesiennej? Chodzi o zwolnienie trenera Owczarka, zatrudnienie trenera Suchomskiego oraz zamrożenie 50% wypłat piłkarzom.

Nie robi błędów ten, kto nie robi nic. Jako zarząd próbowaliśmy reagować na bieżąco, ale nie pochopnie. To nie było tak, że od razu zwolniliśmy trenera. Wcześniej były z nim rozmowy, były próby wsparcia w postaci dodatkowych premii meczowych. Był postawiony cel przed trenerem. Trener nic nowego nie mówił nam w rozmowach, nie przedstawiał konkretnego planu na wyjście z kryzysu. Zarząd po naradach podjął decyzję o zmianie trenera. Liczyliśmy na nowy impuls. 

następna
strona 1/2


  • Michalski: Nie działamy pod publiczkę. Nasze ruchy dały efekt

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Klub to nie tylko drużyna seniorów, ale także wszystkie grupy młodzieżowe. Zobacz sobie człowieku jakie wyniki mają juniorzy Górnika, które zajmują albo zajęli w obecnych rozgrywkach. Najpierw dowiedz się jak funkcjonuje klub i na co idą pieniądze. A dopiero potem rzucaj oskarżenia i bluzgi. Tak się składa, że wszyscy mają guzik do gadania na co idą jak to nazwałeś "twoje" podatki.
Dodano: 28.11.2017 21:21    Przez: ~asd
Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Facet z pasją czy to się komuś podoba czy nie. A że piłkarze do bani to teraz będzie przynajmniej okazja zrobić roszady i odsunąć tych co mają ten Klub gdzieś. Będzie dobrze, ja to wiem!
Dodano: 28.11.2017 18:10    Przez: ~Ksg
Dajcie zarządowi popracować w przerwie zimowej. Wiedzą że coś jest nie tak i wiedza jak temu zapobiec!!!!
Dodano: 28.11.2017 18:12    Przez: ~Kibic
Daj sobie spokój z hejtem. Trenera nie wymienia się na siłę jak nie ma nikogo rozsądnego na podmiane i czas jest ku temu. A prezesem mogłeś być sam. Jakoś nikogo chętnego nie było ciągnąć ten wózek więc podwójne wyrazy wdzięczności ze panowie chcieli i chcą coś zrobić dla klubu.
Dodano: 28.11.2017 17:26    Przez: ~Swir
kolego kibolu mozesz przyjsc do klubu i dzialac a co ma plakac prezes musi zachowac spokoj i opanowanie a nie latac jak baba i biadolic jak to jest zle wiadomo ze wy przeciwnicy gornika chcielibyscie zobaczyc klub na kolanach i zarzad ktory sie zalamal ale tego nie zobaczycie pozdrawiam normalnych kibicow
Dodano: 28.11.2017 18:16    Przez: ~ksg

KOMENTARZE

Edek jak się wybił :D marzenia o byciu prezesem klubu piłkarskiego się spełniły, gratki :)
Dodano: 28.11.2017 14:50    Przez: ~Komis
Edek invest bank utopii teraz pora na Górnik :)
Dodano: 30.11.2017 22:19    Przez: ~seba
nie seba ty utopiles invest i siebie tez bo jestes zwyklym cpunem ktory za chwilke trafi na pare latek do wiezienia hehe
Dodano: 30.11.2017 23:30    Przez: ~invest
Brawo zarząd! W końcu ludzie, którym zależy osobiście na tym klubie! Szkoda, że w parzę za poprawą organizacji nie poszły jeszcze wyniki, ale przynajmniej organizacyjnie zmierza wszystko ku dobremu!
Dodano: 28.11.2017 15:03    Przez: ~normalny
Co ten czlowiek wygaduje ! On sie zachowuje jak by sie nic nie stalo ! On jest pelen optynizmu ! Ostatnie miejsce w tabei , a on sunuje plany i liczy na miasto ! W normalnym klubie jego i trenera juz by niebylo !
Dodano: 28.11.2017 17:14    Przez: ~kibol
Daj sobie spokój z hejtem. Trenera nie wymienia się na siłę jak nie ma nikogo rozsądnego na podmiane i czas jest ku temu. A prezesem mogłeś być sam. Jakoś nikogo chętnego nie było ciągnąć ten wózek więc podwójne wyrazy wdzięczności ze panowie chcieli i chcą coś zrobić dla klubu.
Dodano: 28.11.2017 17:26    Przez: ~Swir
kolego kibolu mozesz przyjsc do klubu i dzialac a co ma plakac prezes musi zachowac spokoj i opanowanie a nie latac jak baba i biadolic jak to jest zle wiadomo ze wy przeciwnicy gornika chcielibyscie zobaczyc klub na kolanach i zarzad ktory sie zalamal ale tego nie zobaczycie pozdrawiam normalnych kibicow
Dodano: 28.11.2017 18:16    Przez: ~ksg
... Zależy... Klub...Organizacja. Może się wielu narażę. Ale. Według mnie zbiorowe marsze przez całe miasto poparte wulgarnymi śpiewami, odpalaniem petard pod pretekstem zawodów sportowych tyle ma wspólnego z kulturą ( fizyczną ) co głupawo-wymądrzalskie przerzucanie żelastwa na siłowniach poparte papraniem ciała tatuażami. Piłka nożna jest grą intuicyjną. Najpierw trzeba wypracować u siebie ( lub własnych zawodników ) wysoką sprawność ogólno-rozwojową, kulturę i pojęcie gry - rozumianej także jako pozorowanie podejmowanych działań - planowane oszukiwanie rywala, podjąć wyzwane, cel. A tutaj, w ostatnim meczu synowie księży, będąc ludźmi wykształconymi górowali nad nami w każdym elemencie. Rosłe chłopiska bez wysiłku wypunktowały naszych pozbawionych wsparcia szalikowców. Panie Prezesie! Niech pan odstawi wyjce od boiska! Poszukać rosłych i chętnych młodych w szkołach. Wychować następców. Nie kupować kolejnych grawnikowych przekopywaczy. Pozdrawiam.
Dodano: 28.11.2017 20:14    Przez: ~kibitka
Co za stek kłamst na dzień dzisiejszy są zaległości finansowe i to nie małe , a jak Pan Prezes nie rozliczy się to może Konin mieć zakaz transferów a nawet zawieszenie licencji .
Dodano: 29.11.2017 10:15    Przez: ~Alex
Alex idź się lecz.
Dodano: 29.11.2017 11:54    Przez: ~Marek
Panie Skonieczny, proszę poprawić te błędy...
Dodano: 28.11.2017 15:49    Przez: ~Czlowiek
Pan Prezes ha ... ha .... ha !,Tj Obciach !
Dodano: 28.11.2017 17:18    Przez: ~!!!!
OBCIACH TO JESTEŚ TY ŻE SIĘ URODZIŁEŚ
Dodano: 28.11.2017 17:28    Przez: ~kibic
Popieram (mała poprawka)
Dodano: 28.11.2017 18:19    Przez: ~do kibic
Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Facet z pasją czy to się komuś podoba czy nie. A że piłkarze do bani to teraz będzie przynajmniej okazja zrobić roszady i odsunąć tych co mają ten Klub gdzieś. Będzie dobrze, ja to wiem!
Dodano: 28.11.2017 18:10    Przez: ~Ksg
Bo koninski klub nie jest lubiany to widac !
Dodano: 29.11.2017 11:10    Przez: ~kks
Dajcie zarządowi popracować w przerwie zimowej. Wiedzą że coś jest nie tak i wiedza jak temu zapobiec!!!!
Dodano: 28.11.2017 18:12    Przez: ~Kibic
To profesjonalne selfie jest. Jak piłeczka nasza ko... Fana.
Dodano: 29.11.2017 20:01    Przez: ~dziób.dziób
Spadek, Górnik spadek!
Dodano: 28.11.2017 18:46    Przez: ~Realista
Juz niżej od ciebie śmieszny Realisto spaść nie można. Hahahaha
Dodano: 28.11.2017 19:00    Przez: ~do Realista
Jaka dotacja?Za co?Jeśli wszystkie kluby mają takie same kryteria przyznawania dotacji miejskiej to Górnik za taką lipęjesienną powinien ponieść karę finansową.Nie zgadzam się na wydawanie moich podatków na nieudaczników.Dajcie młodszym !
Dodano: 28.11.2017 20:41    Przez: ~Lipka
Klub to nie tylko drużyna seniorów, ale także wszystkie grupy młodzieżowe. Zobacz sobie człowieku jakie wyniki mają juniorzy Górnika, które zajmują albo zajęli w obecnych rozgrywkach. Najpierw dowiedz się jak funkcjonuje klub i na co idą pieniądze. A dopiero potem rzucaj oskarżenia i bluzgi. Tak się składa, że wszyscy mają guzik do gadania na co idą jak to nazwałeś "twoje" podatki.
Dodano: 28.11.2017 21:21    Przez: ~asd
Przecież to idzie także na młodych! Siedem zespołów młodzieżowych, w tym trzy na poziomie ligi wojewódzkiej. To daje ok. 150 chłopaków. Dochodzi jeszcze szkółka Młody Górnik, którą klub wspiera jak może.
Dodano: 28.11.2017 21:25    Przez: ~1957
P.Prezydrncie na Seniorska pilke ani grosza - za co ? Za taki wynik jeszcze placic !
Dodano: 28.11.2017 23:10    Przez: ~xxx
Dumny na zdjeciu jakby prowadzil Gornika...... Zabrze,a tu tylko Konin !
Dodano: 28.11.2017 21:54    Przez: ~LUCJAN
Żal ci ??? To trzaśnij sobie fotkę. Hehehehe
Dodano: 28.11.2017 22:17    Przez: ~do LUCJAN
A jeszcze lepiej "baranka" może szare komórki zaczną pracować LUCJANKU
Dodano: 28.11.2017 22:19    Przez: ~......
Zgoda ! Tu trzeba plakac ! A on fakt ten recenzuje jakoby bylo to normalnoscia !Na co pan liczy ? Na cud !
Dodano: 28.11.2017 23:06    Przez: ~cud
Spoko zarząd spoko prezes tylko seniorzy po całości dają ciała. Tyle razy co mogli wygrać lub zremisowac a przegrali to aż się w głowie nie mieści. Oprócz praktycznie 3-4 meczy (Środa, Lech, Kalisz) we wszystkich meczach powinien być 1 punkt lub 3, a jak się kończyło każdy widział. Brakło wykończenia a przede wszystkim doświadczenia!
Dodano: 28.11.2017 22:20    Przez: ~Ave Ksg
1 z 2
12>>