LM.plSportMateusz Godlewski pierwszy w Pucharze Europy do lat 23!

Mateusz Godlewski pierwszy w Pucharze Europy do lat 23!

Mateusz Godlewski, szablista KKSz Konin, wywalczył złoty medal w Pucharze Europy do lat 23 oraz srebrny medal w I Pucharze Polski Seniorów.

Godlewski był jedynym zawodnikiem KKSz Konin z dorobkiem medalowym. W turnieju mężczyzn koninianin pokonał Jana Hoschnę z Czech 15:5, Mateusza Kneza (AZS Poznań) 15:6, Marcina Koniusza (MKS Fortis Sosnowiec) 15:13 i Jakuba Jaskota (AZS Poznań) 15:13. Zawodnik KKSz Konin przegrał dopiero w finale, ulegając 9:15 Mikołajowi Grzegorkowi (MUKS Victor Warszawa).

Te wyniki dały Mateuszowi Godlewskiemu srebrny medal w I Pucharze Polski Seniorów i złoto w Pucharze Europy do lat 23. Pozostali koninianie uplasowali się poza pierwszą ósemką zawodów.

W Sosnowcu nie poszczęściło się szablistkom KKSz Konin. Najwyższe miejsce, szóste, wywalczyła Katarzyna Kędziora. Koninianka w fazie pucharowej pokonała Karolinę Rowińską (AZS AWF Warszawa) 15:3 i Weronikę Waleriańczyk (KKSz Konin) 15:14, ale w ćwierćfinale uległa Marcie Pudzie (TMS Sosnowiec) 11:15.

W najbliższy weekend konińscy szabliści walczyć będą w Eislingen (Niemcy) w Pucharze Europy Kadetów. Powołania na te zawody otrzymali: Weronika Waleriańczyk, Alicja Papuzińska, Aischa Hadj Bachir, Marek Weiss, Sebastian Glanc, Dominik Płusa, Olaf Stasiak i Kacper Łętowski.

Szabla kobiet:
1. Bogna Jóźwiak (AZS Poznań)
2. Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec)
3. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
3. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
5. Marta Mazurek (AZS AWF Warszawa)
6. Katarzyna Kędziora (KKSz Konin)
7. Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec)
8. Karolina Walczak (ZKS Sosnowiec).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
11. Weronika Waleriańczyk, 14. Natalia Nowinowska, 15. Małgorzata Zawodniak, 18. Alicja Papuzińska.