LM.plSportWiśnik Cup 2017 rozpoczęty. Pierwsze punkty Mustanga Konin

Wiśnik Cup 2017 rozpoczęty. Pierwsze punkty Mustanga Konin

Dwa pierwsze mecze turnieju koszykówki na wózkach Wiśnik Cup 2017 rozegrane zostały w piątek. Mustang Konin pokonał Pactum Scyzory Kielce 54:41.

Mecz gospodarzy zawodów zainaugurował tegoroczne zmagania w Wiśnik Cup 2017. Koninianie mierzyli się z inną polską drużyną - Pactum Scyzory Kielce. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry - po pierwszej kwarcie Mustang prowadził zaledwie 8:7.

Decydująca była druga część spotkania, którą koninianie wygrali aż 22:12. W trzeciej kwarcie Mustang powiększył swoje prowadzenie, wygrywając 16:9. Kielczanie zdołali jeszcze wygrać ostatnią część meczu 13:8, ale w całym meczu i tak wygrali gospodarze 54:41.

W drugim piątkowym meczu zmierzyły się dwa zespołyz Czech. SK Hobit Brno rozbił WBS Pardubice 83:47. Mustang i SK Hobit zajmują obecnie dwa pierwsze miejsca z dorobkiem dwóch punktów.

W sobotę drugi dzień zawodów. Rywalizacja rozpocznie się od godz. 8.00 i potrwa do wieczora. O godz. 12.00 zaplanowane jest oficjalne otwarcie turnieju.

Mustang Konin - Pactum Scyzory Kielce 54:41 (8:7, 22:12, 16:9, 8:13)

Mustang Konin: Daniel Brzeziński (24), Kamil Kornacki (12), Dawid Rymarski (10), Marek Bystrzycki (6), Piotr Darnikowski (2), Przemysław Stelmasik, Krzysztof Zieliński, Krzysztof Walenciak, Marcin Kupiecki, Aleksandra Wolniewicz.

Pactum Scyzory Kielce: Mariusz Minda (12), Filip Moćko (10), Krystian Sobieraj (8), Szymon Moćko (4), Jarosław Świeboda (4), Michał Wrona (2), Jan Szymczak (1).

WBS Pardubice - SK Hobit Brno 47:83 (9:20, 12:21, 4:21, 22:21)

WBS Pardubice: Tomáą Nevěčný (24), David Hejna (14), Jaroslav Menc (6), Alena Kejvalová (2), Martin Votápek (1), Vojtěch Buhr, Petr Stanislav.

SK Hobit Brno: Adam Erben (54), Pavel Minařík (13), Marek ŠrĹŻtka (10), Martin Ĺ˝ák (6), Pavel Grmela, Jakub Benda, Michal Kretek.