LM.plSportI znów 3:0! Trzecie zwycięstwo Wilków Wilczyn z rzędu

I znów 3:0! Trzecie zwycięstwo Wilków Wilczyn z rzędu

Drugi wyjazdowy mecz z rzędu zakończył się zwycięstwem Wilków Wilczyn 3:0. Drużyna Tomasza Robaka pokonała SMS Police.

Sobotnie starcie z niżej notowanym rywalem rozpoczęło się lepiej dla wilczynian. Początkowe prowadzenie Wilków gospodarze zdołali jednak zniwelować do remisu 11:11. W drugiej połowie seta lepiej znów spisali się przyjezdni - wilczynianie wygrali 25:17.

O wiele łatwiej Wilkom poszło w drugim secie. Goście prowadzili od początku do końca, a SMS zdołał ugrać zaledwie czternaście punktów. O wiele bardziej zacięty był trzeci set. Od początku prowadziły Wilki, ale siatkarze z Polic utrzymywali straty na niewielkim poziomie, a następnie zdołali wyrównać 18:18. W końcówce seta as serwisowy zanotował Marcin Szczechowicz, a Wilki ostatecznie wygrały 25:22.

W grupie pierwszej II ligi zarysowuje się coraz wyraźniejszy podział na pierwszą czwórkę i dolną połowę tabeli. Wilki mają obecnie na koncie siedemnaście punktów, trzy oczka straty do Trefla Lębork i Stali Grudziądz oraz aż siedem punktów przewagi nad Womix NTS Trójka Nakło i SMS Police.

Za tydzień wilczynian czeka ostatni mecz z serii wyjazdowej. Wilki zagrają w Gdańsku z obecnym liderem rozgrywek - Stoczniowcem.

SMS Police - Wilki Wilczyn 0:3 (17:25, 14:25, 22:25).