LM.plSportWicelider za silny. Porażka na koniec pierwszej rundy

Wicelider za silny. Porażka na koniec pierwszej rundy

Dobra gra w bloku pozwoliła w sobotę wygrać UKS Mickiewicz Kluczbork w Słupcy. Dla siatkarzy SPS Konspol była to druga ligowa porażka z rzędu.

Na zakończenie pierwszej rundy zmagań II ligi grupy pierwszej SPS Konspol podejmował wicelidera rozgrywek UKS Mickiewicz Kluczbork. Zawodnicy z województwa opolskiego okazali się dla słupczan za silni i wygrali w trzech setach.

Pierwszy set rozpoczął się od dobrych ataków Jurija Flyunta, które szybko dały prowadzenie gościom. Kolejne punkty dokładali Adam Parcej i Zamakiewicz. Po stronie SPS Konspol odpowiadali Andrzej Mielcarek, Wojciech Dziurkowski i Mateusz Wieczorek, ale to nie wystarczyło. UKS Mickiewicz zwyciężył 25:19.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Słupczanie zagrali lepiej w bloku, ale po stronie UKS Mickiewicz skutecznie atakować zaczął jeszcze Krzysztof Kuwaczka i ostatecznie goście triumfowali również w tej części meczu - 25:22.

Trzeci set rozpoczął się od autowych ataków słupczan, co dało przewagę siatkarzom UKS Mickiewicz. Później gospodarze zdołali zmniejszyć nieco straty dzięki dwóm asom serwisowym Michała Torzewskiego oraz skończonym atakom Dziurkowskiego i Marcjana. W odpowiedzi dwa asy dla gości zaserwował Jędrzej Brożyniak, a po chwili ten sam zawodnik skutecznie blokował. To dało zwycięstwo UKS Mickiewicz 25:19, a w całym meczu - 3:0.

Była to druga z rzędu porażka SPS Konspol Słupca. Słupczanie z dorobkiem szesnastu punktów plasują się na piątym miejscu w tabeli II ligi grupy trzeciej. Kolejny mecz już w przyszły weekend. SPS Konspol zagra u siebie z Czarnymi Rząśnia.

SPS Konspol Słupca - UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (19:25, 22:25, 19:25)

SPS Konspol Słupca: Łukasz Cieloszyk, Wojciech Dziurkowski, Artur Helman, Łukasz Kuczmaszewski, Mikołaj Kurek, Przemysław Lisiecki, Damian Marcjan, Andrzej Mielcarek, Sebastian Skierka, Michał Torzewski, Mateusz Wieczorek, Marcin Wlazik, Kamil Ziętek, Kacper Żminkowski.