LM.plSportWiśnik Cup 2017. Mustang Konin kończy turniej bez porażki

Wiśnik Cup 2017. Mustang Konin kończy turniej bez porażki

Dwa ostatnie spotkania rozegrali w niedzielę uczestnicy turnieju Wiśnik Cup 2017. Mustang Konin pokonał reprezentację Polski do lat 22 i z kompletem punktów uplasował się na pierwszym miejscu zawodów.

W ostatnim spotkaniu Mustang Konin mierzył się z reprezentacją Polski U22. Był to najbardziej wyrównane spotkanie z udziałem koninian podczas całych zawodów. Pierwsze dwie kwarty wygrał Mustang, ale przewaga nie była znacząca - gospodarze prowadzili zaledwie pięcioma punktami. W trzeciej kwarcie biało-czerwoni odrobili dwa oczka straty, ale ostatnia kwarta należała znów do Mustanga, który wygrał cały mecz 52:47.

W drugim niedzielnym meczu WBS Pardubice wygrał ze Startem Białystok 72:53. W końcowej klasyfikacji z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce wywalczył Mustang. Drugie miejsce zajął WBS Pardubice z dorobkiem sześciu oczek. Pozostałe zespoły rozegrały tylko po trzy spotkania.

Mustang Konin - Polska U22 52:47 (12:8, 14:13, 14:16, 12:10)

Mustang Konin: Daniel Brzeziński (15), Marek Bystrzycki (10), Piotr Darnikowski (10), Przemysław Stelmasik (9), Dawid Rymarski (8), Krzysztof Walenciak.

Polska U22: Bartosz Przewłocki (20), Kamil Kornacki (15), Krzysztof Kozaryna (10), Witold Malisiak (2), Daniel Wendołowski, Sebastian Rybak, Szymon Kucharczyk.