Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportCentral Tytan Team Konin na Mistrzostwach Świata w Siedlcach

Central Tytan Team Konin na Mistrzostwach Świata w Siedlcach

Trzech reprezentantów miał Central Tytan Team Konin na 27. Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu RAW i EQ Federacji WPA.

Cała trójka konińskich zawodników stanęła w Siedlcach na podium. Justyna Stankowska (59,100 kg) wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii Masters. Zawodniczka Central Tytan Team Konin wyrównała swój rekord życiowy wynoszący 60 kg - nie udało się jej ostatecznie podnieść ciężaru 62,5 kg.

Złoto zdobył również Krystian Ludkowski (109 kg). Koninianin zwyciężył w kategorii Junior do dziewiętnastu lat również wyrównując swój rekord życiowy wynoszący 152,5 kg. Ludkowski jednocześnie ustanowił klubowy rekord w kategorii juniorów Tytan Team.

Na trzecim miejscu podium podczas mistrzostw uplasował się Przemysław Dobrowolski (95,400 kg). Reprezentant Central Tytan Team Konin w kategorii open do 100 kg wyrównał swój rekord życiowy wynoszący 195 kg. - W trzeciej próbie zmierzyłem się z ciężarem 200 kg jednak i tym razem ciężar ten okazał się barierą nie do pokonania - mówił po zawodach Przemysław Dobrowolski.

Zawodnik i trener Central Tytan Team Konin był zadowolony ze startu konińskich reprezentantów w zawodach. - Nasz start w mistrzostwach świata uważam za bardzo udany. Każdy z nas wyrównał swoje życiowe rekordy  i wrócił z upragnionym medalem. Jesteśmy niesamowicie zgraną drużyną i po raz kolejny pokazaliśmy, że się wspieramy, dopingujemy i bój każdego członka drużyny traktujemy, jakbyśmy sami startowali.