Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23487) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaSportCentral Tytan Team Konin na Mistrzostwach Świata w ...

Central Tytan Team Konin na Mistrzostwach Świata w Siedlcach

Dodano: 5.12.2017 11:50

Trzech reprezentantów miał Central Tytan Team Konin na 27. Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu RAW i EQ Federacji WPA.

Cała trójka konińskich zawodników stanęła w Siedlcach na podium. Justyna Stankowska (59,100 kg) wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii Masters. Zawodniczka Central Tytan Team Konin wyrównała swój rekord życiowy wynoszący 60 kg - nie udało się jej ostatecznie podnieść ciężaru 62,5 kg. 

Złoto zdobył również Krystian Ludkowski (109 kg). Koninianin zwyciężył w kategorii Junior do dziewiętnastu lat również wyrównując swój rekord życiowy wynoszący 152,5 kg. Ludkowski jednocześnie ustanowił klubowy rekord w kategorii juniorów Tytan Team. 

Na trzecim miejscu podium podczas mistrzostw uplasował się Przemysław Dobrowolski (95,400 kg). Reprezentant Central Tytan Team Konin w kategorii open do 100 kg wyrównał swój rekord życiowy wynoszący 195 kg. - W trzeciej próbie zmierzyłem się z ciężarem 200 kg jednak i tym razem ciężar ten okazał się barierą nie do pokonania - mówił po zawodach Przemysław Dobrowolski.

Zawodnik i trener Central Tytan Team Konin był zadowolony ze startu konińskich reprezentantów w zawodach. - Nasz start w mistrzostwach świata uważam za bardzo udany. Każdy z nas wyrównał swoje życiowe rekordy  i wrócił z upragnionym medalem. Jesteśmy niesamowicie zgraną drużyną i po raz kolejny pokazaliśmy, że się wspieramy, dopingujemy i bój każdego członka drużyny traktujemy, jakbyśmy sami startowali.



  • Central Tytan Team Konin na Mistrzostwach Świata w Siedlcach
  • Central Tytan Team Konin na Mistrzostwach Świata w Siedlcach
  • 1512471397-y_0vvt-24174662_1522581647829443_1236183896598192859_n.jpg
  • 1512471397-kfeg6_-24177225_2246250558921530_5086406426036479577_n.jpg
  • 1512471400-9_n0_c-24294069_1522581631162778_8492435022571912667_n.jpg
  • 1512471404-9b3ehx-24296632_1522581727829435_5245562809129525317_n.jpg

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

#1 Widać ma Pan tyle pojęcia o wyciskaniu, co ja o balecie ;) Przytacza Pan temat federacji IPF. Nie mówie, że ta federacja jest zła, bo nie jest. Poziom racja jest wysoki, ale skąd Pan wytrzasnął wyniki ponad 300kg w kategorii 100 ? Odróżnia Pan chociaż wyciskanie RAW od EQ? Gdzie w EQ 3/4 ruchu sprężynuje bardzo ciasna koszula? Tam rekordy takowe padają, ale też nie przesadzajmy. Akutalnie nie spotkałem się w wynikiem "grubo ponad 300kg" w IPF w RAWIe, bo zawodnicy z naszego miasta oczywiście startowali bez sprzętu w federacji WPA. Chciałbym dodać, że federacja ta również ma wyciskanie w sprzęcie, gdzie o mały włos Polak ważący ponad 110kg prawie zaliczył próbe na 400 kg ;) No ale pomijając ten historyczny fakt, chciałbym również poruszyć temat zakładania federacji oraz organizowania zawodów. Patrząc na Pana wypowiedź, mogę z pewnością stwierdzić, iż nie ma Pan zielonego pojęcia o czym Pan pisze ;) Przypuśćmy, że założy Pan już fede ...
Dodano: 8.12.2017 22:09    Przez: ~XYZ
#2 Oczywiście wszystko zostało zatwierdzone... ;) I co teraz? Federacja ta będzie jak wodorosty na dnie oceanu. Konkurencja Pana przytłoczy na tyle, że uzna Pan że to był błąd. Przypuśćmy, że to się nie stanie. Organizacja zawodów bez odpowiedniego nakładu pieniężnego, a także bez umiejętności jakiegokolwiek marketingu będzie bezsensowna. No ale oczywiście ma Pan taką wiedze, że zakładanie federacji oraz organizacja zawodów to byłaby dla Pana błachostka ;)
Dodano: 8.12.2017 22:10    Przez: ~XYZ
#3 Na świecie istnieje wiele federacji. Od WPA, przez hehe IPF po WRPF, gdzie poziom jest na tyle wysoki, że elita światowa może zostać zweryfikowana i dopuszczona do zawodów. Oczywiście nie jest to proste, ponieważ ich wyniki według formuły WILKS'a są kosmiczne. Oczywiście nie mówimy tu tylko o samym wyciskaniu, ale o trójboju, gdzie przykładowo Yury Belkin osiągnął wynik 440kg w martwym ciągu RAW :)
Dodano: 8.12.2017 22:10    Przez: ~XYZ
#4 Ostatnie słowa ;) Wracając do wyników. Poziom w Polsce jak i na świecie w różnych federacjach przekraczają limity IPF'u, gdzie np Polak na federacji WPA osiągnął wynik 290kg RAW, a Rosyjski trójboista Krill Sarychev z federacji WRPF może pochwalić się oficjalnym wynikiem 335kg, gdzie nikt na świecie oficjalnie tyle nie wycisnął w RAWIE. Tyle ode mnie ;) Pozdrawiam.
Dodano: 8.12.2017 22:11    Przez: ~XYZ

KOMENTARZE

fajnie tylko moze ktos mi wytłumaczyc co za mistrzostwa jakego swiata co za federacja bo nie jaze
Dodano: 05.12.2017 12:23    Przez: ~kibic
mistrzostwa świata amatorów rozumiem?
Dodano: 05.12.2017 12:45    Przez: ~bbb
toco za federacja, wchodze na pzkifit i nic cisza,
Dodano: 05.12.2017 12:57    Przez: ~kibic
czasy są takie że kto sprytniejszy i kumaty to zakłada swoją federację, nikt mu nie jest w stanie zabronić - demokracja każdy spełniający pewne wymogi może zarejestrować stowarzyszenie.Inna sprawa to ilość stowarzyszonych organizacji państwowych w takiej federacji , struktury,uznanie w świecie, a przede wszystkim poziom sportowy. Dla tego najważniejszą, jedną z najstarszych federacji na świecie jest INTERNATIONAL POWERLIFTING FEDERATION. Poziom sportowy – wyniki panów o wadze ponad 100 kg wyciskających sztangę w leżeniu są grubo powyżej 300 kg!!! W innych kategoriach też kosmos, kto ciekaw może sprawdzić na stronach federacji ,są dokładnie podane zestawienia wyników z kilkunastu lat. Dla mistrzów z WPA te wyniki nigdy nie będą osiągalne.Co do tzw. federacji WPA to tak jakby trzech murzynów założyło nową światową federację piłki nożnej konkurując tym sposobem z FIFA .
Dodano: 06.12.2017 20:35    Przez: ~CZARY MARY
#1 Widać ma Pan tyle pojęcia o wyciskaniu, co ja o balecie ;) Przytacza Pan temat federacji IPF. Nie mówie, że ta federacja jest zła, bo nie jest. Poziom racja jest wysoki, ale skąd Pan wytrzasnął wyniki ponad 300kg w kategorii 100 ? Odróżnia Pan chociaż wyciskanie RAW od EQ? Gdzie w EQ 3/4 ruchu sprężynuje bardzo ciasna koszula? Tam rekordy takowe padają, ale też nie przesadzajmy. Akutalnie nie spotkałem się w wynikiem "grubo ponad 300kg" w IPF w RAWIe, bo zawodnicy z naszego miasta oczywiście startowali bez sprzętu w federacji WPA. Chciałbym dodać, że federacja ta również ma wyciskanie w sprzęcie, gdzie o mały włos Polak ważący ponad 110kg prawie zaliczył próbe na 400 kg ;) No ale pomijając ten historyczny fakt, chciałbym również poruszyć temat zakładania federacji oraz organizowania zawodów. Patrząc na Pana wypowiedź, mogę z pewnością stwierdzić, iż nie ma Pan zielonego pojęcia o czym Pan pisze ;) Przypuśćmy, że założy Pan już fede ...
Dodano: 08.12.2017 22:09    Przez: ~XYZ
#2 Oczywiście wszystko zostało zatwierdzone... ;) I co teraz? Federacja ta będzie jak wodorosty na dnie oceanu. Konkurencja Pana przytłoczy na tyle, że uzna Pan że to był błąd. Przypuśćmy, że to się nie stanie. Organizacja zawodów bez odpowiedniego nakładu pieniężnego, a także bez umiejętności jakiegokolwiek marketingu będzie bezsensowna. No ale oczywiście ma Pan taką wiedze, że zakładanie federacji oraz organizacja zawodów to byłaby dla Pana błachostka ;)
Dodano: 08.12.2017 22:10    Przez: ~XYZ
#3 Na świecie istnieje wiele federacji. Od WPA, przez hehe IPF po WRPF, gdzie poziom jest na tyle wysoki, że elita światowa może zostać zweryfikowana i dopuszczona do zawodów. Oczywiście nie jest to proste, ponieważ ich wyniki według formuły WILKS'a są kosmiczne. Oczywiście nie mówimy tu tylko o samym wyciskaniu, ale o trójboju, gdzie przykładowo Yury Belkin osiągnął wynik 440kg w martwym ciągu RAW :)
Dodano: 08.12.2017 22:10    Przez: ~XYZ
#4 Ostatnie słowa ;) Wracając do wyników. Poziom w Polsce jak i na świecie w różnych federacjach przekraczają limity IPF'u, gdzie np Polak na federacji WPA osiągnął wynik 290kg RAW, a Rosyjski trójboista Krill Sarychev z federacji WRPF może pochwalić się oficjalnym wynikiem 335kg, gdzie nikt na świecie oficjalnie tyle nie wycisnął w RAWIE. Tyle ode mnie ;) Pozdrawiam.
Dodano: 08.12.2017 22:11    Przez: ~XYZ