Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23508) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO

1 / -2oC
0 / -2oC

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaSportKKF Automobile Torino zagra w Halowym Pucharze Polski!

KKF Automobile Torino zagra w Halowym Pucharze Polski!

Dodano: 6.12.2017 23:16

Bez najmniejszych problemów zawodnicy KKF Automobile Torino Konin pokonali na własnym terenie Kolegium Sędziów WZPN w finale eliminacji do Halowego Pucharu Polski.

KKF Automobile Torino Konin podejmował w środę zespół Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Obie drużyny wygrały wcześniej swoje grupy eliminacyjne podczas turnieju w Mosinie. W środę zmierzyły się w walce o awans do rozgrywek centralnych.

Pierwsze minuty to piorunująca gra gospodarzy. W ciągu 40 sekund dwukrotnie do siatki Kolegium Sędziów WZPN trafił Krystian Andrzejczak. W trzynastej minucie na 3:0 podwyższył natomiast Przemysław Skibiszewski i dopiero wtedy tempo gry nieco spadło.

Drużyna sędziów w pierwszych kilkunastu minutach gry nie zdołała zagrozić bramce gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy goście postanowili więc zmienić taktykę i zagrali nieco wyższym pressingiem. W osiemnastej minucie pierwsze trafienie dla Kolegium Sędziów WZPN zanotował Adama Giełda. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. Minutę przed końcem pierwszej połowy na 4:1 trafił Mateusz Mroziński.

Po zmianie stron sytuacji bramkowych było już znacznie mniej. W 26. minucie prowadzenie KKF Automobile Torino podwyższył Przemysław Skibiszewski, wykańczając kontratak gospodarzy. Trzy minuty przed końcem wynik starcia na 6:1 po bardzo ładnym uderzeniu z woleja ustalił Artur Brzuśkiewicz. Sędziowie w ostatnich minutach próbowali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale świetnie między słupkami konińskiej bramki dysponowany był Michał Jankowski.

- Chciałem pogratulować przeciwnikom. To drużyna typowo amatorska, my już jednak trochę trenujemy, a mimo to postawili nam naprawdę ciężkie warunki, szczególnie fizyczne. Nie było żadnej piłki odpuszczonej. Brawa za awans do finału i za postawę dzisiaj. Dla nas to było dobre przetarcie przed ligą. Zagraliśmy jeden mecz w Pniewach i później już pauzowaliśmy - podsumował spotkanie trener KKF Autmobile Torino Konin, Przemysław Lewandowski.

Zwycięstwo w na wojewódzkim szeblu Halowego Pucharu Polski dało KKF Automobile Torino Konin pierwsze trofeum do klubowej gabloty. Teraz przed koninianami mecze na szczeblu centralnym z zespołami z I ligi i Ekstraklasy. - Bardzo się z tego cieszymy. Po to gramy, by mierzyć się z coraz lepszymi. Będziemy na pewno walczyć w tych meczach, ale przede wszystkim jest to fajna przygoda - mówił w środę Przemysław Lewandowski.

Losowanie par Halowego Pucharu Polski odbędzie się w grudniu lub styczniu. A już w niedzielę konińscy zawodnicy znów zagrają na własnym terenie. Tym razem w lidze - będzie to mecz z M40 Poznań.

KKF Automobile Torino Konin - Kolegium Sędziów WZPN 6:1 (2', 2' Krystian Andrzejczak, 13', 25' Przemysław Skibiszewski, 19' Mateusz Mroziński, 37' Artur Brzuśkiewicz - 18' Adam Giełda)

KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski, Michał Jankowski - Mateusz Zaborski, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Łukasz Łajdecki, Marcin Balalja, Artur Brzuśkiewicz, Przemysław Skibiszewski, Damian Markiewicz, Przemysław Jankowski, Damian Tylak.

Kolegium Sędziów WZPN: Jakub Szczepankiewicz - Adam Giełda, Przemysław Gruszkiewicz, Andrzej Kołacki, Robert Pawlicki, Wojciech Tietz, Jacek Nowak, Tomasz Żynda, Tomasz Nowicki, Eliasz Pawlak, Arnold Sondej, Michał Waskowski.

• KKF Automobile Torino zagra w Halowym Pucharze Polski!

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

Wielkie gratulacje dla calej ekipy Tj: Dzialaczy , Sponsorom , Trenerom , no i Zawodnikom , ze im sie chce cos w tym miescie pozytywnego robic , i to z jakim skutkiem BRAWO !!!!
Dodano: 7.12.2017 00:28    Przez: ~kibic