Dzisiaj jest niedziela 22 lipca 2018, imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24477) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 18oC
Jutropogoda
26 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stare Miasto. Gmina apeluje o szybką pomoc dla rol ... (12)Rozbudowa Kleczewskiej z dofinansowaniem. Przetarg ... (40)
jesteś tutaj: Strona głównaSportJedna z najstarszych imprez biegowych już w sobotę ...

Jedna z najstarszych imprez biegowych już w sobotę w Koninie

Dodano: 7.12.2017 13:09
Źródło: LM.pl

Niemal 300 biegaczy zgłosiło się do tej pory do XXVI Biegu o Lampkę Górniczą. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę w Koninie.

Bieg o Lampkę Górniczą to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce. KB Aktywni Konin reaktywował go po dwudziestu latach latach, a trasa biegnie wokół pierwszej odkrywki  kopalni węgla brunatnego  w Koninie.
Początek biegu zaplanowany jest na godz. 12.00. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia ulicami: Popiełuszki, Wyzwolenie, Sosnową, Harcerską i Staromorzysławską. Łączny dystans wynosi dziesięć kilometrów.

Bieg o Lampkę Górniczą będzie też ostatnim biegiem w tegorocznym V Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Po ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom Biegu o Lampkę Górniczą, uhonorowani zostaną także najlepsi biegacze sklasyfikowani w Grand Prix. 

Puchary i dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom w kategoriach open i wiekowych zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Uhonorowana zostanie także najlepsza drużyna Grand Prix. W tej kategorii suma punktów zdobytych przez zawodników biegających pod taką samą nazwą jest wspólnym wynikiem drużyny. Tradycyjnie wyróżnieni zostaną także najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik Grand Prix.  • Jedna z najstarszych imprez biegowych już w sobotę w Koninie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bieganie,   XXVI Bieg o Lampkę Górniczą,   Aktywni Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Brawo kb kwb konin znowu dzięki kopalni coś zawdzięczamy
Dodano: 07.12.2017 19:34    Przez: ~Juch
I znowu bedzie lans,lans,lans!!!
Dodano: 08.12.2017 00:14    Przez: ~biegać trzeba umieć

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.