Dzisiaj jest niedziela 21 października 2018, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21033) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
8 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Frekwencja na godz. 12:00: Konin -15,14%, Koło - 15,06%, Turek - 13,15%, Słupca - 16,44%

Polecamy:

Jedna z najstarszych imprez biegowych już w sobotę w Koninie

Dodano: 7.12.2017 13:09
Źródło: LM.pl

Niemal 300 biegaczy zgłosiło się do tej pory do XXVI Biegu o Lampkę Górniczą. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę w Koninie.

Bieg o Lampkę Górniczą to jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce. KB Aktywni Konin reaktywował go po dwudziestu latach latach, a trasa biegnie wokół pierwszej odkrywki  kopalni węgla brunatnego  w Koninie.
Początek biegu zaplanowany jest na godz. 12.00. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia ulicami: Popiełuszki, Wyzwolenie, Sosnową, Harcerską i Staromorzysławską. Łączny dystans wynosi dziesięć kilometrów.

Bieg o Lampkę Górniczą będzie też ostatnim biegiem w tegorocznym V Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Po ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom Biegu o Lampkę Górniczą, uhonorowani zostaną także najlepsi biegacze sklasyfikowani w Grand Prix. 

Puchary i dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom w kategoriach open i wiekowych zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Uhonorowana zostanie także najlepsza drużyna Grand Prix. W tej kategorii suma punktów zdobytych przez zawodników biegających pod taką samą nazwą jest wspólnym wynikiem drużyny. Tradycyjnie wyróżnieni zostaną także najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik Grand Prix.  • Jedna z najstarszych imprez biegowych już w sobotę w Koninie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bieganie,   XXVI Bieg o Lampkę Górniczą,   Aktywni Konin

KOMENTARZE

Brawo kb kwb konin znowu dzięki kopalni coś zawdzięczamy
Dodano: 07.12.2017 19:34    Przez: ~Juch
I znowu bedzie lans,lans,lans!!!
Dodano: 08.12.2017 00:14    Przez: ~biegać trzeba umieć

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.