Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportKiepska seria trwa dalej, Start przegrał w Świebodzinie

Kiepska seria trwa dalej, Start przegrał w Świebodzinie

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Przez 37 minut Start Konin był w stanie prowadzić wyrównaną grę z ZEW-em Świebodzin. Ostatecznie koninianie ulegli jednak na wyjeździe rywalom 25:32 i zanotowali czwartą porażkę z rzędu.

Spotkanie z wyżej notowanym ZEW-em rozpoczęło się dla konińskich zawodników całkiem nieźle. Przez długi czas utrzymywał się na boisku remis, a nawet jeżeli któryś z zespołów wychodził na niewielkie prowadzenie to szybko był doganiany przez rywali. Najpierw po trafieniach Igora Wysokowicza i Marka Salzmana (z rzutu karnego) na prowadzenie 9:7 wyszli goście. Później błędy w ataku i skuteczne kontry ZEW-u dały przewagę 12:10 gospodarzom.

Decydujące o wyniku pierwszej połowy były ostatnie minuty. Lepiej wtedy zagrali zawodnicy ze Świebodzina, wychodząc na prowadzenie 16:13. Start mógł jeszcze zmniejszyć te straty - równo z syreną rzut z połowy boiska oddał Bartosz Glinkowski, ale sędziowie bramki nie uznali i do szatni koninianie schodzili z trzybramkową stratą.

Po zmianie stron zespół z Konina szybko doprowadził do remisu. Trafiali Bartosz Glinkowski, Marcel Urbański i Marek Salzman, a jedną z sytuacji ZEW-u obronił Jakub Kujawiński. Remis utrzymywał się do 37. minuty. Później Start musiał grać w osłabieniu, co przełożyło się na kolejne trafienia dla ZEW-u. Trzybramkowe prowadzenie zawodników ze Świebodzina utrzymywało się aż do 52. minuty. Później błędy koninian spowodowały wzrost przewagi gospodarzy i ostateczne zwycięstwo ZEW-u 32:25.

Porażka spowodowała spadek Startu Konin na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Ostatni mecz pierwszej rundy II ligi koninianie rozegrają w przyszły weekend. Start podejmować będzie Forzę Wrocław.

ZEW Świebodzin - Start Konin 32:25 (16:13)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Michał Nejman, Mateusz Rzewski - Bartosz Glinkowski (6), Marek Salzman (5), Tomasz Trojanowski (3), Kacper Andrzejczak (3), Marcel Urbański (3), Adrian Grzelka (2), Hubert Sobczak (2), Igor Wysokowicz (1), Filip Klapsa, Jakub Fiedorowicz, Maciej Roszak.