Dzisiaj jest czwartek 19 kwietnia 2018, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25935) SPORT FORUM FIRMY (5166) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO

13 / 10oC
18 / 14oC
19 / 8oC

Konin. Kolizja na Trasie Bursztynowej. Zderzyły si ... (21)Konin również spotka się z żonkilami w rocznicę po ... (65)
jesteś tutaj: Strona głównaSportWilki zdetronizowały lidera! Zwycięstwo w pięciu s ...

Wilki zdetronizowały lidera! Zwycięstwo w pięciu setach

Dodano: 10.12.2017 16:46

Rewanż za porażkę na własnym terenie wzięli w sobotę siatkarze Wilków Wilczyn. W Gdańsku drużyna Tomasza Robaka pokonała tamtejszego Stoczniowca 3:2.

Wilczynianie nie mieli w sobotę łatwego zadania, musieli bowiem mierzyć się z dotychczasowym liderem II ligi. Na dodatek - liderem niepokonanym w tym sezonie na własnym terenie. Wilki jednak na dobre złapały formę i nawet takie statystyki nie były w stanie ich przerazić.

Choć wcale zwycięstwo ze Stoczniowcem nie przyszło wilczynianom łatwo. Pierwszy set co prawda siatkarze Tomasza Robaka wygrali 25:20, ale już w drugim gospodarze odgryźli się, zwyciężając do dziewiętnastu. Popisowo Wilki zagrały natomiast w secie trzecim, zwyciężając aż 25:14.

Bardzo ważny był set numer cztery. Goście prowadzili w nim już czterema punktami, ale gdańszczanie zdołali odrobić straty i wygrać w końcówce 25:23. Remis 2:2 spowodował konieczność walki w piątym secie. Tam lepsi okazali się siatkarze Wilków, wygrywając 15:13 i triumfując w całym meczu 3:2.

Przegrana z Wilkami spowodowała spadek Stoczniowca z pierwszego miejsca w tabeli grupy pierwszej. Trzy pierwsze drużyny - Stal Grudziądz, Stoczniowiec Gdańsk i Trefl Lębork - mają obecnie po 23 punkty. Czwarte miejsce i dziewiętnaście oczek to natomiast dorobek Wilków.

Starcie ze Stoczniowcem było ostatnim meczem Wilków z wyjazdowej serii czterech spotkań. Teraz przed zespołem Tomasza Robaka powrót na własną halę. 16 grudnia Wilki podejmą w niej OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg. Będzie to ostatni mecz siatkarzy z Wilczyna w bieżącym roku.

Stoczniowiec Gdańsk - Wilki Wilczyn 2:3 (20:25, 25:19, 14:25, 25:23, 13:15).