Dzisiaj jest sobota 21 lipca 2018, imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24763) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (89) KINA IMPREZY WIDEO

Rozbudowa Kleczewskiej z dofinansowaniem. Przetarg ... (35)Orchowo. Obornik wysypał się z ciągnika. Droga był ... (26)
jesteś tutaj: Strona głównaSportPŚ Juniorów w szabli. Nowinowska i Glasner w fazie ...

PŚ Juniorów w szabli. Nowinowska i Glasner w fazie pucharowej

Dodano: 12.12.2017 10:57

Dwóch reprezentantów KKSz Konin awansowało do fazy pucharowej Pucharu Świata Juniorów. Zawody rozegrane zostały w niemieckim Dormagen.

W Pucharze Świata wystartowała siódemka zawodników KKSz Konin. W turnieju kobiet do fazy pucharowej awansowała jedynie Natalia Nowinowska. Koninianka pokonała najpierw 15:9 Amber White (USA), a następnie przegrała z Claudią Rotili (Włochy) 9:15 i zajęła 63. miejsce. Na fazie grupowej swoje starty zakończyły Weronika Waleriańczyk, Alicja Papuzińska i Małgorzata Zawodniak.

W turnieju mężczyzn w fazie pucharowej również znalazł się tylko jeden zawodnik KKSz Konin. Hubert Glasner w pierwszej walce pokonał Alberto Fornasira (Włochy) 15:10, a następnie przegrał z Nikitą Presnowem (Rosja) 2:15 i zajął 55. miejsce. Poza pierwszą setką uplasowali się Krystian Borkiewicz i Maurycy Dziublewski.
Przed konińskimi szablistami jeszcze tylko jedne zawody w bieżącym roku. W najbliższą sobotę w Koninie rozegrany zostanie III Puchar Polski Juniorów.