LM.plSportPorażka w ostatnim meczu w roku. SPS przegrał w Mykanowie

Porażka w ostatnim meczu w roku. SPS przegrał w Mykanowie

W czterech setach siatkarze SPS Konspol Słupca ulegli na wyjeździe LKPS Borowno. Był to ostatni mecz słupczan w bieżącym roku.

W sobotę słupczanie mierzyli się z trzecim zespołem II ligi grupy trzeciej. LKPS Borowno okazał się dla siatkarzy SPS Konspol zbyt silny, pokonując beniaminka II ligi w czterech setach.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia LKPS. Gospodarze zwyciężyli łatwo, a słupczanom udało się ugrać zaledwie czternaście punktów. W drugim secie SPS Konspol zaczął znacznie lepiej. Goście prowadzili już 6:3, ale później seria punktów LKPS pozwoliła wyrównać gospodarzom. Ostatecznie drużyna z Borowna zwyciężyła 25:20.

W trzecim secie gra była o wiele bardziej wyrównana. LKPS Borowno zdołał co prawda wyjść na prowadzenie 9:6, ale dobra gra w bloku pozwoliła słupczanom doprowadzić do remisu 9:9. Później siatkarzom SPS Konspol udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie, które następnie goście powiększyli do pięciu punktów, wygrywając ostatecznie 25:20.

Złapany kontakt okazał się jednak jedyną zdobyczą beniaminka w sobotnim starciu. W czwartym secie gospodarze znów bardzo szybko wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca. LKPS Borowno zwyciężył 25:15, a w całym meczu 3:1.

Mecz LKPS był ostatnim spotkanie SPS Konspol Słupca w tym roku. Słupczanie zakończą 2017 rok na piątym lub szóstym miejscu w zależności od wyniku MKS Kalisz. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 6 stycznia. SPS Konspol podejmie wtedy Caro Opoczno.

LKPS Borowno - SPS Konspol Słupca 3:1 (25:14, 25:20, 20:25, 25:15).