LM.plSportBrydż. Zawodnicy Cracovii wygrali w Grand Prix Polski Par 2017

Brydż. Zawodnicy Cracovii wygrali w Grand Prix Polski Par 2017

Piotr Zatorski i Michał Klukowski z klubu Diebold Nixdorf Cracovia zajęli dwa pierwsze miejsca w finale Budimex Grand Prix Polski Par 2017. Turniej rozegrany został w Mikorzynie.

Zmagania najlepszych polskich brydżystów rozpoczęły się w piątek w Mikorzynie. Przez trzy dni 32 pary rywalizowały w czterech sesjach na dystansie 60 rund. Zawodnicy klasyfikowani byli indywidualnie w dwóch grupach - A i B.

Ostatecznie najlepszy okazał się Piotr Zatorski z klubu Diebold Nixdorf Cravocia. Drugie miejsce wywalczył jego klubowy kolega i partner w parze - Michał Klukowski. Kolejne dwie lokaty wywalczyli Arkadiusz Majcher i Tomasz Winciorek (również grający w parze) z klubów Elektromontaż Rzeszów i SPS Construction Kielce.

Zwycięzca Grand Prix otrzymał nagrodę w wysokości piętnastu tysięcy złotych. Drugi w klasyfikacji brydżysta wywalczył dziesięć tysięcy. Łączna pula nagród wyniosła ponad 70 tysięcy złotych.