Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20638) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Mistrzostwa Europy w szachach. Czterech zawodników UKS Smecz

Dodano: 18.12.2017 13:04
Źródło: LM.pl

Kamil Szadkowski, Piotr Śnihur, Krzysztof Szadkowski i Dominik Figura (wszyscy UKS Smecz Konin) rywalizowali w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Zawody odbyły się w Katowicach.

W mistrzostwach wzięłu udział niemal 1200 zawodników z całej Europy. Szachiści rywalizowali na dystansie jedenastu rund. Pojedyncza partia trwała zaledwie trzy minuty (plus dwie sekundy za każdy wykonany ruch) w szachach błyskawicznych i piętnaście minut (plus dziesięć sekund za każdy wykonany ruch) w szachach szybkich. Zmagania odbywały się w słynnym katowickim Spodku.

W turnieju szachów błyskawicznych najwyżej uplasował się Kamil Szadkowski. Zawodnik i trener UKS Smecz Konin rozpoczął zmagania od dwóch zwycięstw z Białorusinkami - Aliną Sukaliną i Janą Iliuczyk. Późniejsze partie Kamil Szadkowski toczył już ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie 13,5 pkt dało mu 181. miejsce w zawodach.

Niemal sto pozycji niżej, na 286. miejscu, uplasował się Piotr Śnihur. Drugi z zawodników UKS Smecz Konin również rozpoczął turniej od dwóch zwycięstw - z Tymonem Jaworskim (KSz Polonia Wrocław) i Zbigniewiem Danielem (TSz/KSz Bystrovia Bystrowice). Później, podobnie jak Kamil Szadkowski, przegrywał i wygrywał naprzemiennie i ostatecznie zakończył zmagania z dorobkiem 12,5 pkt.

366. w końcowej klasyfikacji był Krzysztof Szadkowski. Co ciekawe, trzeci z koninian uzbierał zaledwie pół punktu mniej od Piotra Śnihura. W pierwszej partii Szadkowski pokonał Mateusza Myrmusa (SSz Olimpia Goleszów), później wygrał jeszcze z Szymonem Marczakiem (MUKS SZS Cieszyn), Jackiem Wolakiem (KKSz Kraków) i Oleksandrem Brykerem (Łotwa).

W turnieju wziął również udział zaledwie dziesięcioletni Dominik Figura. Zawodnik UKS Smecz Konin odniósł dwa zwycięstwa - z Aleksandrem Kiełkiem (LKSz Caissa Lubsko) i Dawidem Olszewskim (MKS Wicher Zbąszyń). Osiem punktów dało mu 934. miejsce.

Kamil Szadkowski, Krzysztof Szadkowski i Piotr Śnihur rywalizowali również w mistrzostwach w szachach szybkich. Tym razem najwyżej uplasował się Piotr Śnihur. Podczas jedenastu rund koninianin odniósł siedem zwycięstw: z Dominikiem Olchą (UKS Mat Zabrze-Grzybowice), Mirosławem Połapem (UKS G4 Tarnowskie Góry), Bartłomiejem Niedbałą (SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry), Adamem Kopaczewskim (UKS Rotmistrz Grudziądz), Daną Vambute (Łotwa), Grzegorzem Witkiewiczem (UKS Mat Zabrze-Grzybowice) i Kacprem Kacprzakiem (BKS Chemik Bydgoszcz). Te wyniki dały mu 196. miejsce.

234. był Kamil Szadkowski. Koninianin uzbierał siedem punktów, wygrywając sześciokrotnie i dwukrotnie remisując. Reprezentant UKS Smecz Konin wygrywał z Michałem Orzechowskim (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój), Matyasem Kanakiem (Czechy), Marcelem Butyrowskim (LKS Chrobry Gniezno), Malviną Chrząszcz, Oleksandrem Brykerem (Łotwa) i Maciejem Janiszewskim (KS DORS Ruda Śląska).

Ostatni z konińskich szachistów, Krzysztof Szadkowski, uplasował się na 319. miejscu. Koninianin zdobył 6,5 pkt po jednym remisie i sześciu wygranych: z Andrzejem Płoskonką, Pawłem Kwaśniewskim (KSz Górnik Lędziny), Mariką Kostecką (ASSz Lipno Stęszew), Zuzanną Adamczyk (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój), Stanisławem Paprockim (BKS Chemik Bydgoszcz) i Pauliną Kopicą (UKS Rodło Opole). 

fot. UKS Smecz Konin  • Mistrzostwa Europy w szachach. Czterech zawodników UKS Smecz
  • Mistrzostwa Europy w szachach. Czterech zawodników UKS Smecz
  • Mistrzostwa Europy w szachach. Czterech zawodników UKS Smecz

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Mhm
Dodano: 18.12.2017 16:30    Przez: ~O
Jest jeszcze karp i łosoś patroszony cały i dzwonkach w Carrefour'ze.
Dodano: 18.12.2017 18:58    Przez: ~ziuta

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.