Dzisiaj jest środa 19 czerwca 2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20112) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 20oC
Jutropogoda
28 / 19oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (12)Konin. Na warsztatach pracowali nad nową strategią ... (9)

Mistrzostwa Europy w szachach. Czterech zawodników UKS Smecz

Dodano: 18.12.2017 13:04
Źródło: LM.pl

Kamil Szadkowski, Piotr Śnihur, Krzysztof Szadkowski i Dominik Figura (wszyscy UKS Smecz Konin) rywalizowali w Mistrzostwach Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Zawody odbyły się w Katowicach.

W mistrzostwach wzięłu udział niemal 1200 zawodników z całej Europy. Szachiści rywalizowali na dystansie jedenastu rund. Pojedyncza partia trwała zaledwie trzy minuty (plus dwie sekundy za każdy wykonany ruch) w szachach błyskawicznych i piętnaście minut (plus dziesięć sekund za każdy wykonany ruch) w szachach szybkich. Zmagania odbywały się w słynnym katowickim Spodku.

W turnieju szachów błyskawicznych najwyżej uplasował się Kamil Szadkowski. Zawodnik i trener UKS Smecz Konin rozpoczął zmagania od dwóch zwycięstw z Białorusinkami - Aliną Sukaliną i Janą Iliuczyk. Późniejsze partie Kamil Szadkowski toczył już ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie 13,5 pkt dało mu 181. miejsce w zawodach.

Niemal sto pozycji niżej, na 286. miejscu, uplasował się Piotr Śnihur. Drugi z zawodników UKS Smecz Konin również rozpoczął turniej od dwóch zwycięstw - z Tymonem Jaworskim (KSz Polonia Wrocław) i Zbigniewiem Danielem (TSz/KSz Bystrovia Bystrowice). Później, podobnie jak Kamil Szadkowski, przegrywał i wygrywał naprzemiennie i ostatecznie zakończył zmagania z dorobkiem 12,5 pkt.

366. w końcowej klasyfikacji był Krzysztof Szadkowski. Co ciekawe, trzeci z koninian uzbierał zaledwie pół punktu mniej od Piotra Śnihura. W pierwszej partii Szadkowski pokonał Mateusza Myrmusa (SSz Olimpia Goleszów), później wygrał jeszcze z Szymonem Marczakiem (MUKS SZS Cieszyn), Jackiem Wolakiem (KKSz Kraków) i Oleksandrem Brykerem (Łotwa).

W turnieju wziął również udział zaledwie dziesięcioletni Dominik Figura. Zawodnik UKS Smecz Konin odniósł dwa zwycięstwa - z Aleksandrem Kiełkiem (LKSz Caissa Lubsko) i Dawidem Olszewskim (MKS Wicher Zbąszyń). Osiem punktów dało mu 934. miejsce.

Kamil Szadkowski, Krzysztof Szadkowski i Piotr Śnihur rywalizowali również w mistrzostwach w szachach szybkich. Tym razem najwyżej uplasował się Piotr Śnihur. Podczas jedenastu rund koninianin odniósł siedem zwycięstw: z Dominikiem Olchą (UKS Mat Zabrze-Grzybowice), Mirosławem Połapem (UKS G4 Tarnowskie Góry), Bartłomiejem Niedbałą (SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry), Adamem Kopaczewskim (UKS Rotmistrz Grudziądz), Daną Vambute (Łotwa), Grzegorzem Witkiewiczem (UKS Mat Zabrze-Grzybowice) i Kacprem Kacprzakiem (BKS Chemik Bydgoszcz). Te wyniki dały mu 196. miejsce.

234. był Kamil Szadkowski. Koninianin uzbierał siedem punktów, wygrywając sześciokrotnie i dwukrotnie remisując. Reprezentant UKS Smecz Konin wygrywał z Michałem Orzechowskim (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój), Matyasem Kanakiem (Czechy), Marcelem Butyrowskim (LKS Chrobry Gniezno), Malviną Chrząszcz, Oleksandrem Brykerem (Łotwa) i Maciejem Janiszewskim (KS DORS Ruda Śląska).

Ostatni z konińskich szachistów, Krzysztof Szadkowski, uplasował się na 319. miejscu. Koninianin zdobył 6,5 pkt po jednym remisie i sześciu wygranych: z Andrzejem Płoskonką, Pawłem Kwaśniewskim (KSz Górnik Lędziny), Mariką Kostecką (ASSz Lipno Stęszew), Zuzanną Adamczyk (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój), Stanisławem Paprockim (BKS Chemik Bydgoszcz) i Pauliną Kopicą (UKS Rodło Opole). 

fot. UKS Smecz Konin  • Mistrzostwa Europy w szachach. Czterech zawodników UKS Smecz
  • Mistrzostwa Europy w szachach. Czterech zawodników UKS Smecz
  • Mistrzostwa Europy w szachach. Czterech zawodników UKS Smecz

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Mhm
Dodano: 18.12.2017 16:30    Przez: ~O
Jest jeszcze karp i łosoś patroszony cały i dzwonkach w Carrefour'ze.
Dodano: 18.12.2017 18:58    Przez: ~ziuta

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.