LM.plSportUtalentowany kolarz opuszcza KLTC. Będzie jeździł dla Tarnovii

Utalentowany kolarz opuszcza KLTC. Będzie jeździł dla Tarnovii

Mateusz Kostański, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników KLTC Konin, opuszcza koniński klub. W 2018 roku koninianin będzie zawodnikiem KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

O transferze poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej klub z Tarnowa Podgórnego. Kostański wraz z czterema innymi nowymi zawodnikami uzupełnią skład drużyny U23 Tarnovii. W kadrze zespołu z powiatu poznańskiego pozostają Mikołaj Sojka i Adrian Mrówka. Łącznie w drużynie znaleźć ma się siedmiu zawodników.

Mateusz Kostański jest wychowankiem KLTC Konin. W ostatnich latach wielokrotnie zdobywał medale Pucharu Polski. W 2015 roku zdobył brąz na Mistrzostwach Polski w Jeździe Dwójkami. Rok później - srebrny medal na Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas i brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego, a także dwa brązowe medale na Torowych Mistrzostwach Polski. W tym samym roku dostał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy.

Bieżący rok był równie udany dla Kostańskiego. W Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczył wraz z drużyną KLTC Konin dwa srebrne medale. Indywidualnie przywiózł natomiast brąz, zajął również ósme miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów.