LM.plSportIskra. Osiem medali w Gnieźnie, dwadzieścia - w Ciechanowie

Iskra. Osiem medali w Gnieźnie, dwadzieścia - w Ciechanowie

W dwóch imprezach pływackich brali udział w weekend zawodnicy Iskry Konin. W Gnieźnie koninianie rywalizowali w Gwiazdkowych Zawodach Pływackich, a w Ciechanowie - w Świątecznych Zawodach Pływackich.

W Gnieźnie wystartowało aż 32 zawodników Iskry Konin. Piątka z nich zdołała wywalczyć medale. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Szymon Radzimski, który wygrał na dystansie 25 m stylem grzbietowym i 25 m stylem dowolnym. Złoty medal zdobył również Jakub Gorzeń, wygrywając na dystansie 50 m stylem klasycznym. W wyścigach na 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem grzbietowym koninianin był trzeci.

Srebro w Gnieźnie wywalczyła Oliwia Janiak. Zawodniczka Iskry Konin była druga na dystansie 50 m stylem klasycznym. Po jednym brązowym medalu przywiozły do Konina Wiktora Janiak i Marcelina Dunaj, stając na podium na dystansach: 25 m stylem grzbietowym i 50 m stylem grzbietowym.

Szóstka zawodników Iskry Konin w sobotę i niedzielę walczyła w Ciechanowie. Koninianie zdobyli az 21 medali. Sześciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Adam Kuszyński, wygrywając na dystansach: 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym. Adam Kuszyński został również najlepszym zawodnikiem w kat. dziesięciu lat.

Pięć złotych medali i jeden srebrny zdobyła Anna Socha. Koninianka triumfowała na dystansach: 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym, 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym, a jedyne drugie miejsce zanotowała na dystansie 50 m stylem motylkowym. Anna Socha została również najlepszą zawodniczką w kat. czternastu lat.

Cztery medale do dorobku Iskry Konin dołożyła Dominika Wesołek. Koninianka wywalczyła srebrne medale na dystansach: 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym oraz brąż na dystansie 50 m stylem klasycznym. Na drugim miejscu podium kończył wyścigi na dystansach 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym Borys Grabowski. Srebro na dystansie 50 m stylem grzbietowym i brąz na dystansie 50 m stylem motylkowym zanotowała Klaudia Borkiewicz.

Ponadto na zawodach w Ciechanowie złoty medal wywalczyła sztafeta dziewcząt Iskry Konin.

Kolejne zawody czekają na konińskich pływaków już w 2018 roku. 13 stycznia w Poznaniu rozegrane zostaną Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci o Puchar KS Warta Poznań.