LM.plSportSiatkarska kolejka: Wilki i SPS wracają do gry w nowym roku

Siatkarska kolejka: Wilki i SPS wracają do gry w nowym roku

Po trzytygodniowej przerwie do II-ligowych zmagań wracają siatkarze Wilków Wilczyn i SPS Konspol Słupca. Nowy rok na własnym terenie rozpocznie beniaminek ze Słupcy.

SPS Konspol Słupca w pierwszym meczu w 2018 roku podejmie Caro Opoczno. Dziewiąty zespół II ligi grupy trzeciej przyjeżdża do Słupcy po dwóch wygranych meczach z rzędu z SMS PZPS II Spała i AZS UŁ Wifama Łódź. W pierwszym meczu w Opocznie słupczanie zwyciężyli 3:1, choć wszystkie cztery sety były dość wyrównane - w każdym wyniki punktowe obu drużyn przekraczały dwadzieścia oczek.

Siatkarze SPS Konspol Słupca poprzedni rok zakończyli porażką na wyjeździe z LKPS Borowno. Bieniaminek II ligi spadł na szóste miejsce w tabeli i do podium traci już sześć punktów. Słupczanie najbliżej są obecnie walki o lokaty od czwartej do szóstej. Podczad dwunastej kolejki mogą liczyć głównie na stratę punktów przez czwartą Skrę II Bełchatów, która zagra z liderem - Czarnymi Wirex Rząśnia.

Starcie SPS Konspol Słupca z Caro Opoczno rozpocznie się w sobotę 6 stycznia o godz. 18.00 w hali MOSiR w Słupcy.

Po przerwie do gry wracają również Wilki Wilczyn. W sobotę ich rywalem będzie Dragon Dobre. Outsider grupy pierwszej zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem zaledwie jednego punktu. W pierwszym starciu obu zespołów Wilki wygrały, ale Dragonowi udało się urwać wilczynianom jeden set (łącznie do tej pory zespół z Dobrego zanotował dwa sety).

Wilki powracają do gry w 2018 roku, ale już za chwilę ligowe granie w rundzie zasadniczej bedą kończyć. Oprócz meczu z Dragonem Dobre zespół Tomasza Robaka ma zaplanowane jeszcze tylko dwa spotkania, a runda zasadnicza w grupie pierwszej zakończy się już 20 stycznia. Wilki wciąż walczą o ligowe podium, do którego obecnie tracą trzy oczka.

Mecz Dragona Dobre z Wilkami Wilczyn rozpocznie się w sobotę 6 stycznia o godz. 17.00 w hali sportowej w Dobrem.